Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2022, 17:00

Elex 2 wreszcie powinien działać w 60 fps na konsolach

Elex 2 otrzymał patch 1.05 na konsolach PlayStation i Xbox. Oprócz wielu poprawek aktualizacja wprowadza tryb wydajności, pozwalający na granie w rozdzielczości 1080p i – w domyśle – 60 klatkach na sekundę.

Gry studia Piranha Bytes mają to do siebie, że lepiej działają na PC niż na konsolach. Tak było już z pierwszym Risenem na Xboxie 360 i podobnie jest teraz z Elexem 2 na PS4, PS5, XOne oraz XSX/S. Gracze narzekali np. na Reddicie, że tytuł nie tyle nie trzyma stabilnych 60 klatek na sekundę, co ma problemy w działaniu w 30 fps – i to na PlayStation 5.

Deweloper i wydawca – firma THQ Nordic – postanowili coś z tym zrobić. Owocem ich starań jest wydany wczoraj na konsolach patch 1.05, który umożliwia uruchomienie gry w trybie wydajności na PS4 Pro, XOne X, PS5 oraz XSX/S. Elex 2 ma w nim działać w rozdzielczości 1080p i – w domyśle, gdyż w oficjalnym komunikacie tego nie podano – 60 klatkach na sekundę. Posiadacze „zwykłych” PS4 i XOne będą najwyraźniej skazani na Elexa 2 w 30 fps.

Ponadto łatka naprawia wiele błędów związanych z zadaniami, teksturami, lataniem przy pomocy plecaka odrzutowego czy wyświetlaniem się tekstu. Innymi słowy, wprowadza te same zmiany, które zawitały do wersji PC 28 kwietnia 2022 roku.

Naszą recenzję Elexa 2 w wersji na PC znajdziesz poniżej:

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej