Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2014, 17:25

Zmiana na stanowisku reżysera filmu Shadow of the Colossus

Przedstawiciele Sony Pictures Entertainment oznajmili, że wyreżyserowaniem filmu na podstawie popularnej gry Shadow of the Colossus zajmie się Andres Muschietti - Argentyńczyk znany z zeszłorocznego horroru Mama. Zastąpi on na tym stanowisku Josha Tranka.

To, że firma Sony Pictures Entertainment ma zamiar stworzyć film na podstawie gry Shadow of the Colossus, wiemy już od ponad pół dekady. Najwidoczniej jednak okazuje się, że do takich rozmiarów przedsięwzięcia trudno znaleźć odpowiednią osobę, stąd też zmiana na stanowisku reżysera – znanego z Kroniki Josha Tranka zastąpi Andres Muschietti, którego miłośnicy kina mogą kojarzyć z zeszłorocznego horroru Mama.

Czy reżyserowi Mamy uda się przenieść niezapomniany klimat pierwowzoru na srebrny ekran? - Zmiana na stanowisku reżysera filmu Shadow of the Colossus - wiadomość - 2014-09-05
Czy reżyserowi Mamy uda się przenieść niezapomniany klimat pierwowzoru na srebrny ekran?

Dla Muschiettiego będzie to dopiero drugi pełnometrażowy obraz, jednak przedstawiciele Sony utrzymują, że jego podejście do tematu – szczególnie zaś poszanowanie dla motywów, historii oraz fantastycznych elementów pierwowzoru – wydaje się im strzałem w dziesiątkę. Argentyński reżyser stworzy film według scenariusza napisanego przez Setha Lochheada (pracującego wcześniej przy Hanna), który dołączył do projektu około półtora roku temu. Shadow of the Colossus zostanie wyprodukowane przez Kevina Mishera oraz Barbarę Muschietti. Ekranizacja tytułu, który w 2005 roku ukazał się na PlayStation 2 i od tamtego czasu sprzedano ponad 2,5 miliona kopii, opowie historię młodego chłopaka, który, aby przywrócić do życia swą ukochaną, podejmuje się niemalże niemożliwego zadania pokonania potężnych kolosów. Gra zebrała bardzo dobre recenzje (średnia w serwisie Metacritic wynosi 91/100), głównie dzięki angażującej fabule oraz niezapomnianej stylistyce.

  1. Oficjalna strona internetowa wytwórni Sony Pictures
  2. Recenzja gry Shadow of the Colossus