Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2022, 17:42

Ze Star Wars: Battlefront 2 ma zniknąć bug z nieśmiertelnością

Studio DICE w końcu odniosło się do sprawy błędu w Star Wars: Battlefront II uniemożliwiającego zabijanie postaci w grze. Twórcy obiecują, że naprawią tę usterkę.

Wygląda na to, że modły fanów Star Wars: Battlefront II mogą zostać wysłuchane. Przynajmniej sądząc po wypowiedzi Kevina „TOTALfps” Johnsona, odpowiadającego w studiu DICE za kontakty ze społecznością. W wątku w serwisie Reddit deweloper zapewnił, że twórcy zamierzają rozwiązać problem plagi nieśmiertelnych graczy na serwerach pecetowego Star Wars: Battlefront II i poinformują społeczność, kiedy zamierzają się z nim uporać.

Informacja jest o tyle krzepiąca, że oficjalnie studio DICE dawno zakończyło wsparcie gry. Co więcej, deweloperzy są zajęci naprawianiem Battlefielda 2042, z czym zresztą też nie śpieszą się zanadto (przynajmniej zdaniem sfrustrowanej społeczności skupionej wokół tej produkcji). Nadmieńmy, że gracze od miesięcy próbowali skierować uwagę twórców na bug uniemożliwiający zabicie kogokolwiek. Trudno się więc dziwić, że wielu fanów spisało oficjalne serwery na straty i postawiło na własne, prywatne sesje (o czym pisaliśmy w poprzedniej wiadomości).

Oczywiście wiele dzieli od zapewnień o naprawieniu gry do rzeczywistego rozwiązania problemu. Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy nie każą czekać społeczności Battlefronta II zbyt długo na kolejne, tym razem konkretne informacje.