Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2022, 16:27

Do sieci trafiła lista trofeów z Dying Light 2

Wiemy już, jakie trofea odblokujemy w Dying Light 2. Chętni do zdobycia „platyny” nie będą musieli dotrzeć do każdego zakończenia, ale i bez tego spędzą przy grze sporo czasu. Wiemy też, ile miejsca zajmie tytuł na PS5.

Premiera Dying Light 2, z dawna wyczekiwana, wkrótce stanie się faktem. Jeśli komuś nie wystarczyły zapewnienia twórców (w tym o planowanym wspieraniu tytułu przez pięć lat) i złoty status, do sieci trafiły dane na temat osiągnięć i trofeów z drugiej części serii (via Exophase). UWAGA: lista zdradza szczegóły powiązane nie tylko z rozgrywką, ale i z fabułą. Czytacie na własną odpowiedzialność!

W grze będzie do zdobycia łącznie 58 osiągnięć, wliczając w to „platynę” przyznawaną za zdobycie wszystkich pozostałych. Jak zawsze w przypadku „aczików”, na samym szczycie znalazły się pozycje odnoszące się do postępów gracza w poznawaniu fabuły lub mechanik rozgrywki (wytwarzania przedmiotów, modyfikowania uzbrojenia etc.). Są też trofea za aktywności poboczne: znalezienie wszystkich bibelotów (trinkets), wyeliminowanie obozowisk bandytów, aktywowanie każdego wiatraka i stacji metra etc.

Co ciekawe, Dying Light 2 ma tylko jedno osiągnięcie za dotarcie do „dowolnego” zakończenia. Przypomnijmy, że Techland obiecał zawartość na 500 godzin, mimo że – jak sprecyzowano później – kampanię będzie dało się ukończyć w 20h. DL2 ma bowiem dać graczom mnóstwo swobody, tak w temacie głównych finałów, jak i decyzji o różnych skutkach.

Być może deweloperzy uznali, że nie ma sensu dawać osobnego osiągnięcia za każdy możliwy wariant zakończenia. Albo nie chcieli zdradzać wszystkiego tym graczom, którzy niechybnie zajrzą na listę trofeów przed zagraniem.

Oczywiście znalazły się też wyróżnienia za wykonanie określonych działań w grze, od tak prostych jak dołączenie do sesji w trybie kooperacji, przez bardziej czasochłonne jak zebranie miliona monet lub przebycie 960 km, po wyzwania pokroju zabicia dwudziestu wrogów bronią do walki wręcz z rzędu bez otrzymania obrażeń. Pełną listę znajdziecie w serwisie Exophase.

Warto dodać, że konto PlayStation Game Size na Twitterze podało również rozmiar Dying Light 2 na PlayStation 5. W Europie wersja na nowszą konsolę firmy Sony będzie potrzebować prawie 31 GB miejsca na dysku.