Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2022, 09:52

Na ukończenie Dying Light 2 nie potrzebujesz roku; Techland precyzuje długość kampanii

Studio Techland doprecyzowało długość Dying Light 2. Główny wątek ma starczyć na 20 godzin, a ukończenie wszystkich misji pobocznych zajmie ok. 80 godzin.

DŁUGOŚĆ DYING LIGHT 2:
  1. 20 godzin: główny wątek fabularny w kampanii,
  2. 80 godzin: główny wątek plus wszystkie misje poboczne,
  3. 500 godzin: ukończenie gry w 100%, ze wszystkimi możliwymi skutkami decyzji fabularnych i alternatywnymi zakończeniami, odwiedzeniem każdego zakątku mapy oraz zdobyciem wszystkich znajdziek.

Kilka dni temu studio Techland wywołało spore zamieszanie, chwaląc się, że ukończenie gry Dying Light 2 w 100% zajmie przynajmniej 500 godzin. Efektem było na tyle duże poruszenie, że twórcy postanowili doprecyzować te informacje.

Przede wszystkim zapewnili, że przejście głównego wątku kampanii zajmie tylko ok. 20 godzin. Gra zaoferuje sporo swobody, dlatego niektórzy gracze uporają się z Dying Light 2 nieco szybciej, a inni spędzą w grze więcej czasu.

Jeśli zechcemy ukończyć każdą misję poboczną, to będziemy musieli przygotować się na ok. 80 godzin zabawy. Jest to również liczba szacunkowa, mogąca ulec zmianie w zależności od preferowanego stylu rozgrywki.

Na ukończenie Dying Light 2 nie potrzebujesz roku; Techland precyzuje długość kampanii - ilustracja #1

Z kolei podane wcześniej 500 godzin dotyczy tylko tych osób, które zachcą ukończyć grę w 100%. Obejmuje to nie tylko przejście kampanii i zadań pobocznych, ale również sprawdzenie każdego możliwego wyboru fabularnego, dotarcie do wszystkich zakończeń, odwiedzenie każdego zakątka świata oraz odnalezienie wszystkich znajdziek. Innymi słowy – po ok. pięciuset godzinach nie będziemy mieli co robić w Dying Light 2.

Te informacje nie są zaskoczeniem. Nikt rozsądny nie uznał po poprzednim komunikacie, że samo tylko przejście fabularnych misji i zadań pobocznych zajmie pół tysiąca godzin. Mimo to dobrze, że autorzy doprecyzowali, na ile starczy ta produkcja w rożnych scenariuszach.

Przypomnijmy, że Dying Light 2 ukaże się 4 lutego 2022 r. Gra trafi równocześnie na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W projekt będą mogli zagrać także posiadacze Nintendo Switch dzięki technologii streamingu.

  1. Dying Light 2 to po prostu więcej tego samego. Wiemy, bo graliśmy 4 godziny (zapowiedź)
  2. Oficjalna strona gry