Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2022, 10:38

Dodatkowi Airports do Cities: Skylines towarzyszyć będą cztery mniejsze DLC

Paradox Interactive zaprezentowało kolejne cztery DLC do Cities: Skylines. Będą one towarzyszyć premierze dużego rozszerzenia Airports i wprowadzą do gry nowe mapy, pojazdy oraz stacje radiowe.

W SKRÓCIE:
  • Dodatkowi Airports do Cities: Skylines towarzyszyć będą cztery małe DLC.
  • Wprowadzą one do gry nowe mapy, stacje radiowe oraz pojazdy.
  • Ich debiut odbędzie się tego samego dnia – 25 stycznia.

Jak każda z gier wydawanych przez Paradox Interactive, Cities: Skylines również może pochwalić się sporą liczbą wszelkiej maści dodatków. Gra regularnie wzbogacana jest o kolejne DLC, a najnowsze rozszerzenie otrzymało niedawno pierwszy zwiastun. Nosi ono nazwę Airports i, jak wskazuje tytuł, skupi się na transporcie lotniczym. Towarzyszyć mu będą cztery mniejsze DLC.

Pierwsze z nich to Content Creator Map Pack, czyli zestaw ośmiu map zaprojektowanych przez youtubera o nicku Sanctum Gamer. Drugie DLC to Content Creator Pack: Vehicles Of The World, które wprowadzi do gry 21 nowych pojazdów. Oprócz tego twórcy udostępnią dwie nowe stacje radiowe – The Mind oraz On Air. Po włączeniu pierwszej usłyszymy uspokajające melodie sprzyjające spokojnej rozbudowie miasta, a druga będzie oazą dla miłośników jazzu.

Główny dodatek, czyli Airports, pozwoli zaś na projektowanie rozległych hubów lotniczych, co ma się sprowadzać do łączenia wielu modułów o rozmaitych funkcjach. W efekcie gracze będą wznosić olbrzymie lotniska, obsługujące tysiące podróżnych, lub punkty przeładunkowe będące centrami handlu dalekosiężnego. Jeśli jesteście ciekawi, jak będzie to wyglądać w praktyce, dziś o godzinie 15:00 czasu polskiego odbędzie się oficjalny stream, w ramach którego twórcy zaprezentują nowości.

Wszystkie małe DLC oraz rozszerzenie Airports zadebiutują 25 stycznia. Za dodatki spod znaku Content Creator Pack zapłacimy 17,99 zł, a za stacje radiowe 14,49 zł (od sztuki). Najwięcej wydamy na Airports, którego koszt to prawdopodobnie 53,99 zł.