Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2021, 21:55

autor: Adam Królak

Dying Light 2 ma zaoferować niezwykle złożony świat i bogate historie

Dying Light 2 zachwyci nas detalami oraz kreacją świata. Przynajmniej tak obiecują twórcy na najnowszym materiale z serii Dying 2 Know.

Techland wypuścił kolejne wideo z serii Dying 2 Know. W najnowszej części cyklu skupiono się na postaciach i drobnych detalach, które nadają światu Dying Light 2 uroku. Z tego odcinka gracze mogą dowiedzieć się więcej o postapokaliptycznej scenerii gry i o tym, jak wygląda życie w The City.

Thomas Gerbaud, który odpowiada za projekt świata, zapewnia, że mieszkańcy są „wytworem otaczającej ich rzeczywistości” i przedstawiają wizję ludzkości po globalnej katastrofie, anarchii i upadku cywilizacji. Deweloper zaznaczył, że dzięki temu napotkane przez nas postacie będą wiarygodne. Każda lokacja ma być wypełniona szczegółami, które sprawią, że wirtualna rzeczywistość Dying Light 2 wyda się bardziej złożona i prawdziwa. Mogą to być różnego rodzaju zapiski lub notatki, graffiti albo podsłuchane przez nas rozmowy.

Świat, w który zagłębią się gracze, jest około 15 lat po upadku cywilizacji. Tak więc mieszkańcy zdążyli już się przyzwyczaić do otaczającej ich rzeczywistości. To jest to, co robią ludzie – przyzwyczajają się do wszystkiego. Oni już nie są nastawieni na przetrwanie, oni po prostu starają się żyć. To są osoby w ekstremalnej sytuacji. Przykładem może być Rahim, który stworzył swego rodzaju analogową aplikację randkową – powiedział Thomas Gerbaud.

Dużo uwagi poświęcono Strażnikom Pokoju, którzy mają być centralną częścią przedstawionego świata. Są to wykwalifikowani żołnierze, starający się zaprowadzić porządek na ulicach miasta. Jak dowiedzieliśmy się z materiału, na swoją siedzibę obrali oni opuszczony statek towarowy o nazwie „Missy”.

Premierę Dying Light 2: Stay Human zaplanowano na 4 lutego 2022 roku. Gra pojawi się na konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S oraz na PC. Będzie można w nią zagrać także na Nintendo Switchu w ramach streamingu.