Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2021, 13:45

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Star Wars Battlefront 2 niszczony przez bug z nieśmiertelnością i oszustów

W Battlefront 2 są już dostępne fanowskie prywatne serwery. To odpowiedź na niedawną plagę oszustów i wywołany przez nią bug z nieśmiertelnością. Fanowskie serwery pozwalają na tworzenie własnych scenariuszy.

W SKRÓCIE:
  • Battlefront II boryka się z narastającą plagą oszustów na pecetach.
  • „1HP Bug” czyni postacie nieśmiertelnymi.
  • Fanowski projekt Kyber.gg pozwala tworzyć prywatne serwery i dołączać do nich.
  • Posiada on wsparcie dla szerokiej gamy modyfikacji.

Mroczne widmo zawisło nad wydanym w 2017 roku Battlefroncie II. Produkcja boryka się z narastającą plagą oszustów. Dodatkowo pokojowi na serwerach zagraża tak zwany „1HP Bug”. Sprawia on, że paski zdrowia wszystkich grywalnych postaci w sesji nie mogą zejść poniżej wartości 1, tym samym czyniąc je praktycznie nieśmiertelnymi. Problem dotyczy wyłącznie pecetowej wersji, aczkolwiek jego przenosiny na konsole są jak najbardziej prawdopodobne.

Rada graczy na ten moment nie posiada jednoznacznej odpowiedzi, skąd bierze się wspomniana anomalia. Jedni uważają, że skrywała się ona przez te wszystkie lata w kodzie gry. Inni zaś są przekonani, iż jej źródłem są oszuści.

Według tej drugiej, bardziej prawdopodobnej teorii wykorzystywane narzędzia wciąż pozostają aktywne w sesji, nawet po opuszczeniu jej przez cheatera/cheaterów. Grającym zwykle nie pozostaje nic innego, jak tylko opuszczenie „zainfekowanego” lobby, bądź… udanie się na zwiedzanie mapy (domyślnie opuszczenie terytorium bitwy na dłuższy czas kończy się zgonem).

Star Wars Battlefront 2 niszczony przez bug z nieśmiertelnością i oszustów - ilustracja #1
„This is outrageous, it’s unfair…”. Źródło: TheOzzyJedi.

Społeczność starała się wszelkimi dostępnymi środkami nagłośnić problem, by studio DICE (twórcy gry) jak najszybciej się z nim rozprawiło. Zważywszy jednak, że w zeszłym roku zakończyło ono wsparcie tego tytułu oraz ma w tym momencie na głowie „ważniejsze” rzeczy – czytaj: próbę naprawy Battlefielda 2042 – szanse na taką interwencję są bardzo nikłe. Dlatego fani gry postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Owocem ich pracy jest „Kyber.gg” – fanowski projekt pozwalający tworzyć prywatne serwery i dołączać do nich. Narzędzie posiada szereg opcji, dzięki którym dostosujemy rozgrywkę do naszych potrzeb. Dodatkowo dzięki wsparciu dla kosmetycznych i niektórych wpływających na rozgrywkę modów – admini serwerów mogą wybierać modyfikacje wymagane do dołączenia do sesji – kreowanie własnych scenariuszy jest na wyciągnięcie ręki. Armia młodzików wspierana przez Anakina kontra Ewoki i „Baby Yoda”? Żaden problem.

Prywatne serwery są dodatkowo zabezpieczone swoistym systemem anti-cheat – tym samym oszuści nie powinni już dalej sprawiać problemów. Aby użyć narzędzi, należy wybrać serwer z listy na stronie Kyber.gg (bądź stworzyć własny), następnie pobrać klienta Kyber, uruchomić go, a na końcu odpalić Battlefronta II. Warto przypomnieć, że narzędzia zostały dopiero co udostępnione i najpewniej posiadają kilka błędów, które mają zostać załatane w następnych miesiącach.

Dodatkowo istnieje obawa, że EA (wydawca gry) może zakazać korzystania z narzędzi – w końcu to fanowski projekt. Jednak z powodu braku planów odnośnie do kolejnej odsłony Battlefronta, takie posunięcie wydaje się być mało prawdopodobne. Warto również zaznaczyć, że prywatne serwery dostępne są wyłącznie na PC. Kyber powinien przedłużyć żywotność tytułu o kilka kolejnych lat. Pokazuje też, iż moc w społeczności Battlefronta jest wyjątkowo silna.