Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2024, 17:49

Zapowiedziano Gothic Classic Khorinis Saga. Zakup zbiorczego wydania kultowych RPG-ów jest bardziej opłacalny niż pojedynczych gier

27 czerwca zadebiutuje Gothic Classic Khorinis Saga. Jest to zbiorcze wydanie dwóch pierwszych części serii wraz z dodatkiem Noc Kruka w wersji na konsolę Nintendo Switch.

Źródło fot. THQ Nordic
i

THQ Nordic ogłosiło, że 27 czerwca na rynek trafi Gothic Classic Khorinis Saga, czyli zbiorcze wydanie dwóch pierwszych części (oraz dodatku Noc Kruka) uwielbianej w naszym kraju serii gier RPG w wersji na Nintendo Switch.

Nowa edycja w wydaniu fizycznym dostępna jest do kupienia w oficjalnym sklepie THQ Nordic za 39,99 euro, co w przeliczeniu na naszą walutę wynosi około 172 zł. Dla porównania: obie części osobno wycenione zostały na 29,99 euro, więc decydując się na ów zestaw, zachowujemy w kieszeni dwie „dyszki”.

Moim zdaniem to i tak spora kwota jak za zestaw dwóch ponad dwudziestoletnich gier, które na PC nabyć można za 12 zł podczas promocji na Steamie – i to od razu w zestawie z częścią trzecią. Warto tu też wspomnieć o nienależącej do najtańszych edycji kolekcjonerskiej Gothic Remake, która niedawno trafiła do przedsprzedaży i spotkała się ze sporą krytyką ze strony fanów.

Dla przypomnienia: Gothic Classic oraz Gothic 2 Complete Classic wydane zostały na konsolę Nintendo Switch w zeszłym roku. Cechowały się masą drobnych poprawek błędów, które w pecetowej wersji istniały od premiery (przeklęte drabiny!), ale nie ustrzegły się także nowych problemów. Na szczęście te również zostały z czasem usunięte.

Obie produkcje oferują pełną polską wersję językową.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej