Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość opinie 8 grudnia 2022, 14:25

Gothic to lepsza gra niż Wiedźmin 3

Gothic, RPG z otwartym światem opracowane przez Piranha Bytes, jest znacznie lepszą grą niż Wiedźmin 3: Dziki Gon, opracowany przez CD Projekt RED. Udowodnię to.

Źródło fot. Piranha Bytes / CD Projekt RED
i

Seria gier Gothic to naprawdę wspaniałe osiągnięcie w świecie gier. Od wciągającego i rozległego otwartego świata po głęboką i złożoną historię, Gothic naprawdę wyróżnia się jako arcydzieło w świecie gier fabularnych.

Jedną z rzeczy, która odróżnia Gothica od innych gier, takich jak Wiedźmin 3, jest rozległy i ekspansywny otwarty świat. Eksplorując świat gry, będziesz stale odkrywać nowe obszary i lokalizacje do eksploracji. Niezależnie od tego, czy przemierzasz gęste lasy Khorinis, czy zdradzieckie góry królestwa Myrtany, świat Gothiac jest pełen zapierających dech w piersiach krajobrazów i fascynujących miejsc do odkrycia.

Gothic to lepsza gra niż Wiedźmin 3 - ilustracja #1
Gothica od innych gier odróżnia rozległy i ekspansywny otwarty świat.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia Gothica, jest jego głęboka i złożona fabuła. W przeciwieństwie do Wiedźmina 3, który w dużej mierze opiera się na z góry określonych ścieżkach narracyjnych, Gothic oferuje graczom prawdziwie otwarte doświadczenie. Gra pozwala na dokonywanie wyborów, które wpłyną na przebieg historii, dając moc kształtowania otaczającego Cię świata i wytyczania własnej ścieżki. Ten poziom zaangażowania gracza jest naprawdę wyjątkowy w świecie gier i zapewnia niesamowity poziom immersji i zaangażowania w grę.

Ale być może najbardziej imponującym aspektem Gothica jest bogata i żywa obsada postaci. Od charyzmatycznego i zagadkowego Xardasa po zaciekłego i honorowego Diego, postacie w Gothic są bogate w szczegóły i mają swoje własne, unikalne motywacje i osobowości. Dodaje to niesamowitej głębi grze i ułatwia całkowite zanurzenie się w świecie Gothica.

Pod względem rozgrywki Gothic również przewyższa Wiedźmina 3. Gra oferuje wiele różnych stylów walki i broni, pozwalając graczom podejść do walki w sposób odpowiadający ich stylowi gry. Tego poziomu personalizacji nie ma w Wiedźminie 3, który oferuje bardziej ograniczony zakres opcji walki. Dodatkowo system umiejętności Gothica pozwala graczom rozwijać swoją postać w sposób, który naprawdę pasuje do ich stylu gry, niezależnie od tego, czy wolą skupić się na walce, magii czy skradaniu się.

Ogólnie rzecz biorąc, jasne jest, że Gothic to naprawdę wyjątkowa gra. Od rozległego otwartego świata po głęboką i złożoną historię Gothic oferuje graczom wrażenia, które nie mają sobie równych w świecie gier. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym weteranem RPG, czy nowicjuszem w tym gatunku, Gothic to gra, która z pewnością zrobi wrażenie i zapewni wiele godzin rozrywki.

Gothic to lepsza gra niż Wiedźmin 3 - ilustracja #2
Pod względem rozgrywki Gothic również przewyższa Wiedźmina 3.

Powyższy tekst napisała SI

Jeśli czytając powyższy felieton, zauważyliście, że coś jest z nim nie tak, to... gratulacje, macie rację. Został on wygenerowany w 20 sekund przez sztuczną inteligencję ChatGPT. Jedyne dane wejściowe, jakie ode mnie otrzymała, to: „napisz długi esej wychwalający Gothica, z przykładami tego, że jest lepszy od Wiedźmina 3”. Następnie opracowany przez nią tekst przetłumaczyłem na język polski Google Translatorem (sztuczna inteligencja też potrafi pisać po polsku, ale radzi sobie na razie gorzej niż Google). Tekst nie został poddany żadnej dodatkowej obróbce ani korekcie. Razem z dodaniem grafik całość zajęła mi jakieś pięć minut i nie wymagała żadnej wiedzy ani o Wiedźminie 3, ani o Gothicu.

Przyszłość to dziś. To intrygujące. To fascynujące. To przerażające.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

AI jako autor tekstu - co budzi w Tobie ta perspektywa?

Niepokój.
64,6%
Ekscytację.
19%
Obojętność.
16,5%
Zobacz inne ankiety