Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2021, 20:47

Zapowiedź SpellForce 3 Reforced. Produkcja łącząca gatunki RPG i RTS trafi na konsole

Studio Grimlore Games zapowiedziało, że trzecia odsłona gry SpellForce trafi na konsole. Premiera SpellForce 3 Reforced została zaplanowana na 7 grudnia 2021 roku.

Studio Grimlore Games ogłosiło, że trzecia odsłona serii SpellForce pojawi się na konsolach PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X|S pod nazwą SpellForce 3 Reforced. Tytuł będzie kosztował 39,99 dolara, co po przeliczeniu daje ok. 156 złotych (bez podatku VAT). Premiera SpellForce 3 Reforced będzie miała miejsce 7 grudnia bieżącego roku. Wiadomo także, że pecetowi posiadacze podstawowej wersji gry otrzymają za darmo ulepszenie do edycji Reforced. Wydawca nie przekazał szczegółów na temat zmian w wersji na komputery, ale możemy spodziewać się przynajmniej wsparcia dla sterowania za pomocą pada, wraz z dopasowanym do niego interfejsem.

Dodatkowa informacja dla posiadaczy wspomnianych konsol: 7 grudnia będą oni mogli zakupić również rozszerzenia Soul Harvest oraz Fallen God za ok. 78 złotych (bez podatku VAT). Dodatki te są już dostępne na komputerach osobistych. Warto jeszcze wspomnieć, że konsolowcy będą mogli nabyć też edycję kompletną produkcji, zawierającą jej podstawową wersję oraz obydwa DLC za ok. 234 złote (bez podatku VAT).

SpellForce 3 na PC zostało ciepło przyjęte przez odbiorców. W sklepie Steam produkcja zebrała blisko 4000 recenzji, które są „w większości pozytywne”. Reforced będzie przygotowaną pod standardy konsol edycją gry łączącej ze sobą dwa różne gatunki – RPG oraz strategię czasu rzeczywistego. Historia przedstawiona w „trójce” ma miejsce 500 lat przed wydarzeniami z pierwszej odsłony serii. Głównym zadaniem gracza jest zmierzenie się z tajemniczą grupą o nazwie Arcane oraz rozwikłanie zagadki tragicznego w skutkach rytuału konwokacji. W trakcie tego procesu doszło do rozerwania kontynentu Eo na małe wyspy, które później zostały połączone za pomocą portali. Oprócz kampanii, którą można przejść solo lub w kooperacji, gra zawiera również moduł wieloosobowy, pozwalający uczestnikom na toczenie starć w rozmaitych trybach zabawy.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem Gry-OnLine i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako autor wiadomości, a obecnie wspomaga dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki (zwłaszcza Rainbow Six Siege), survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory.

więcej