Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2017, 11:08

autor: Góral

Elex zadebiutuje w trzecim kwartale bieżącego roku

Firma THQ Nordic opublikowała rozpiskę gier, które zabierze ze sobą na PAX East. Przy okazji zdradziła ich daty premier, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że np. Elex i SpellForce 3 pojawią się w trzecim kwartale bieżącego roku.

W 2015 roku informowaliśmy, że Elex od studia Piranha Bytes ukaże się na początku 2017 roku. Jak dobrze wiemy, nic z tego nie wyszło i do dziś nie doczekaliśmy się konkretnego terminu premiery. Firma THQ Nordic ujawniła jednak line-up na imprezę PAX East, zdradzając przy okazji przybliżoną datę debiutu gry. Elex ma się pojawić na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-tach w trzecim kwartale bieżącego roku. Deweloperzy dostali więc kilka dobrych miesięcy na dalsze prace, co miejmy nadzieję przełoży się na lepszą grę, gdyż ostatnia prezentacja wywołała u Was mieszane uczucia.

Elex pojawi się najwcześniej w lipcu. - Elex zadebiutuje w trzecim kwartale bieżącego roku - wiadomość - 2017-03-08
Elex pojawi się najwcześniej w lipcu.

W tym samym czasie co Elex ukaże się także SpellForce 3 (PC) – gra fantasy łącząca cechy RTS-a i RPG-a, która pierwotnie miała zadebiutować w 2016 roku. Wydawca zdradził także, że turowe RPG Battle Chasers: Nightwar (PC, Xbox One, PlayStation 4) pojawi się w tym roku. Pozostałe wspomniane w komunikacie gry to:

  • This is the Police – konsolowa (Xbox One, PlayStation 4) wersja znanej z PC-tów gry. Ukaże się 22 marca;
  • Lock's Quest – produkcja znana z handhelda DS, która ukaże się na Xboksie One, PlayStation 4 i PC-tach 25 kwietnia;
  • de Blob – PC-towa edycja gry z Wii. Zadebiutuje 27 kwietnia;
  • Sine Mora EX – ulepszona wersja strzelanki z 2012 roku przeznaczona na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty. Premiera odbędzie się latem bieżącego roku.