Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2019, 11:14

autor: Froozyy

Zapowiedź remasteru Crysisa w zwiastunie nowej wersji CryEngine 5.6?

W zwiastunie najnowszej wersji silnika CryEngine oprócz ulepszonych funkcji możemy zobaczyć wyspę znaną z pierwszej części Crysisa. Całkiem możliwe, że jest to zapowiedź remasteru produkcji.

Remaster Crysisa na silniku CryEngine 5.6? Lepiej szykujcie pieniądze na nowy sprzęt. - Zapowiedź remasteru Crysisa w zwiastunie nowej wersji CryEngine 5.6? - wiadomość - 2019-09-02
Remaster Crysisa na silniku CryEngine 5.6? Lepiej szykujcie pieniądze na nowy sprzęt.

W sieci ukazał się filmik prezentujący możliwości nowego CryEngine w wersji 5.6. Na udostępnionym materiale wideo możemy zobaczyć wiele nowych funkcji, w które wyposażono oprogramowanie. Wszystko wygląda naprawdę zjawiskowo i jest zalążkiem tego, czego możemy spodziewać się po nowej generacji konsol.

Trailer pokazuje m.in. mgłę oraz dynamiczne oświetlenie w wielu środowiskach, a także efekty specjalne, takie jak rozmycie w ruchu, odłamki światła słonecznego czy też fizykę lin. Wrażenie robi również interakcja z roślinnością. Ulepszone zachowanie łańcuchów oraz tkanin tylko podkreśla jak dobry jest silnik CryEngine - to nie tylko niesamowite wrażenia graficzne, ale również zaawansowana fizyka przedmiotów i otoczenia.

Zapowiedź remasteru Crysisa w zwiastunie nowej wersji CryEngine 5.6? - ilustracja #2
Zapowiedź remasteru Crysisa w zwiastunie nowej wersji CryEngine 5.6? - ilustracja #3

Jeśli bajery CryEngine nie zachęciły Was do obejrzenia filmiku, to być może przekona Was to, co znajduje się na jego końcu. Wielu internautów twierdzi, że wyspa pokazana pod koniec wideo to nic innego jak teaser remasteru Crysisa. W tle można usłyszeć muzykę z oryginalnej gry, a sceneria łudząco przypomina tę znaną z pierwszej części.

Zapowiedź remasteru Crysisa w zwiastunie nowej wersji CryEngine 5.6? - ilustracja #4
Zapowiedź remasteru Crysisa w zwiastunie nowej wersji CryEngine 5.6? - ilustracja #5

Czy oznacza to, że już wkrótce doczekamy się odświeżonej wersji Crysisa na silniku CryEngine 5.6? Tego nie możemy być pewni. Wiemy jednak, że jeśli tak się stanie, to potrzeba będzie nie lada sprzętu, aby odpalić remaster. Wielu z nas dobrze pamięta, co z naszymi pecetami robił Crysis w 2007 roku.