Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2004, 08:56

autor: Klecha

Zapisy na beta-testy Dragonshard rozpoczęte

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Atari zamierza przeprowadzić beta testy swojej strategii czasu rzeczywistego opartej o zasady systemu Dungeons & Dragons. Dziś natomiast poinformowano, że już teraz można zgłosić się do tego zadania.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Atari zamierza przeprowadzić beta testy swojej strategii czasu rzeczywistego opartej o zasady systemu Dungeons & Dragons. Dziś natomiast poinformowano, że już teraz można zgłosić się do tego zadania.

Zapisy na beta-testy Dragonshard rozpoczęte - ilustracja #1

Wystarczy tylko wejść na internetową stronę Betatests.net, zarejestrować się i wybrać zgłoszenie do beta-testów tej produkcji. Ponadto od kandydatów wymagane jest posiadanie komputerów klasy PC spełniających minimalne wymagania sprzętowe Dragonshard. W chwili obecnej są to: procesor 2.0 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza). Rzecz jasna nie oznacza to, że wersja finalna gry będzie takie posiadała. Później pozostaje nam liczyć na szczęście, aby otrzymać akceptację od zespołu kierującego całą akcją. Warto dodać, że za przygotowanie gry odpowiada grupa developerska Liquid Entertainment znana nam za sprawą bardzo dobrych RTSów: Battle Realms i The Lord of the Rings: The War of the Ring.

W Dragonshard strona strategiczna przenika się w interesujący sposób z elementami charakterystycznymi dla gier fabularnych. Jednocześnie jest to pierwsza gra, której akcja toczy się w świecie Eberron, gdzie klimat fantasy współistnieje z magicznymi technologiami. Wkraczając w ten świat gracze zostają uwikłani w globalny konflikt, u którego podstaw leży potężny artefakt, posiadający władzę odmienienia losu całego Eberronu.

Zapisy na beta-testy Dragonshard rozpoczęte - ilustracja #2

Trzy nacje, które dążą do przejęcia kontroli nad Sercem Syberysa to: Zakon Srebrnego Ognia, dążący do uwolnienia mocy artefaktu dla własnych, lecz prawych celów; Umbragen – Obrażeni – wygnani z dziedzictwa swoich przodków, szukający potężnego narzędzia zemsty; oraz trzecia nacja, której istnienie oraz motywy jej działania spowija mrok tajemnicy. Każda z nacji oddaje pod rozkazy gracza odmiennego rodzaju jednostki i tym samym pozwala na stosowanie unikalnych taktyk i dróg rozwoju.

Poza trzema rasami, nad którymi gracze są w stanie przejąć kontrolę, w grze pojawia się jeszcze czwarta, będąca we władaniu komputera – Illithids – starożytni wrogowie Umbragen, którzy również dążąc do zdobycia Serca Syberysa, stają się zagrożeniem dla każdej z trzech pozostałych ras. W trybie rozgrywki sieciowej gracze są w stanie dowodzić również siłami Illithids.

Zapisy na beta-testy Dragonshard rozpoczęte - ilustracja #3

Informacje o rozpoczęciu dalszych etapów beta-testów zostaną wydane w późniejszym terminie. Premiera gry została zaplanowana na początek 2005 roku. Więcej informacji o Dragonshard znajdziecie w naszej Encyklopedii GRY-OnLine.