Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 września 2011, 20:27

autor: Adrian Werner

Zapis prezentacji turówki fantasy Masters of the Broken World

Masters of Broken World to jedna z najbardziej obiecujących nadchodzących turówek fantasy. Wypuszczony zapis prezentacji z Gamescomu pozwala zobaczyć jak gra prezentuje się w akcji.

Podczas tegorocznego Gamescomu zapowiedziano bardzo obiecującą turówkę fantasy zatytułowaną Masters of the Broken World. Wnioskując z dotychczasowych zapowiedzi gra robi na dziennikarzach bardzo dobre wrażenie. Dzięki wypuszczonemu niedawno zapisowi piętnastominutowej prezentacji możemy sami się teraz przekonać, czy ten optymizm jest uzasadniony.

W Masters of the Broken World wcielimy się w półboga. Jego ambicją jest przejęcie kontroli nad fantastyczną krainą, którą magiczny kataklizm rozszarpał na szereg wysp dryfujących w przestrzeni kosmicznej. Gra toczyć się będzie w systemie turowym, a kampania ma mieć siedem różnych zakończeń. Finał opowieści zależeć będzie od podjętych przez nas decyzji. Rozgrywka podzielona zostanie na dwie płaszczyzny. Część strategiczna przypominać będzie zarządzanie państwem w Civilization, a same potyczki przywodzić mają na myśl serię Heroes of Might and Magic.

Co ciekawe, pierwotnie był to półamatorski projekt jednego pasjonata. Całość prezentowała się wtedy znacznie mniej ambitnie, co najlepiej widać po poniższym screenie:

Na szczęście potencjał gry dostrzegła firma Snowberry Connection, która postanowiła sfinansować przekształcenie tej produkcji w pełni profesjonalny produkt, co jak sądząc po prezentacji z Gamescomu wyszło temu tytułowi na dobre.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.