Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2015, 09:01

Zakończyła się zbiórka na Underworld Ascendant

Zbiórka na Underworld Ascendant, grę będącą duchowym następcą kultowej serii RPG Ultima Underworld, w serwisie Kickstarter została zakończona. Studio OtherSide Entertainment zdołało zebrać 860 tysięcy dolarów - o ponad ćwierć miliona więcej, niż oczekiwane 600 tysięcy.

W weekend zakończyła się zbiórka na grę Underworld Ascendant w serwisie Kickstarter. Sukces studia OtherSide Entertainment był pewny już od końcówki lutego, jednak końcowy wynik akcji znacznie przekroczył oczekiwania – deweloperzy zdobyli aż 860 tysięcy dolarów, podczas gdy początkowym celem było „jedynie” 600 tysięcy. Produkcję, która ma być duchowym następcą kultowej serii Ultima Underworld z lat 90-tych, wsparło prawie 14 tysięcy fanów.

Biorąc pod uwagę kultowy status serii Ultima Underworld, ufundowanie jej kontynuacji nie jest żadną niespodzianką. - Underworld Ascendant - zbiórka na Kickstarterze zakończona - wiadomość - 2015-03-10
Biorąc pod uwagę kultowy status serii Ultima Underworld, ufundowanie jej kontynuacji nie jest żadną niespodzianką.
Underworld Ascendant - zbiórka na Kickstarterze zakończona - ilustracja #2

Underworld Ascendant będzie pierwszoosobową klasyczną grą cRPG. Tytuł ten wyśle nas do Stygijskiej Otchłani – podziemnej krainy, gdzie o dominację walczą trzy skłócone stronnictwa. Główny bohater musi opowiedzieć się za jedną ze stron, eksplorując przy tym rozległy świat oraz broniąc się przed obecnymi w nim niebezpieczeństwami.

Jak twierdzą sami twórcy, cała akcja była dla nich „niezapomnianym przeżyciem”: „Nie potrafimy wyrazić, jak bardzo jesteśmy wdzięczni Wam, fanom tworzącym wyjątkową społeczność, za wsparcie potrzebne do tego, by uformować Underworld Ascendant w grę, o której wszyscy marzymy”. Według deweloperów na świętowanie nie ma jednak dużo czasu, bowiem projekt musi ruszyć dalej: „Wszelkie informacje będą się teraz pojawiać na naszej oficjalnej stronie internetowej, gdzie będziecie mogli także wziąć udział w związanych z naszym dziełem wydarzeniach, podyskutować na forum oraz zagłosować w ankietach, które zadecydują o ostatecznym kształcie tej produkcji”. Jednocześnie twórcy przypomnieli, że nadal możecie wesprzeć ich tytuł – tym razem przez PayPala.

Popularność dzieła OtherSide Entertainment sprawiła, że studio ustanowiło kilka dodatkowych celów dla społeczności, odblokowywanych po zebraniu kolejnych kwot. W rezultacie gracze zdobyli dla siebie nową lokację – zamieszkane przez Jaszczuroludzi Podziemne Bagno, osadzoną przed wydarzeniami zaprezentowanymi w grze powieść popularnego amerykańskiego pisarza fantasy Tracy'ego Hickmana, bardziej rozbudowaną ścieżkę dźwiękową oraz możliwość posiadania zwierzęcego towarzysza w czasie rozgrywki.

Mroczne podziemia i klimat ciągłego zagrożenia – tak ma wyglądać Underworld Ascendant. - Underworld Ascendant - zbiórka na Kickstarterze zakończona - wiadomość - 2015-03-10
Mroczne podziemia i klimat ciągłego zagrożenia – tak ma wyglądać Underworld Ascendant.

Według informacji z początku zbiórki na Kickstarterze, Underworld Ascendant ma ukazać się w listopadzie przyszłego roku. Fani Ultima Underworld raczej nie mają powodów do obaw o ostateczną jakość produkcji – czuwa nad nią bowiem Paul Neurath, związany z serią od ponad dwóch dekad, zaś w jej tworzeniu pomagają ludzie, którzy pracowali przy takich hitach jak Dishonored, The Last of Us czy BioShock Infinite. Do projektu udało się także zaangażować Stephena L. Russella – aktora znanego z roli złodzieja Garretta w pierwszych trzech częściach serii Thief.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Underworld Ascendant
  2. Oficjalna strona internetowa studia OtherSide Entertainment