Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2015, 09:01

Zakończyła się zbiórka na Underworld Ascendant

Zbiórka na Underworld Ascendant, grę będącą duchowym następcą kultowej serii RPG Ultima Underworld, w serwisie Kickstarter została zakończona. Studio OtherSide Entertainment zdołało zebrać 860 tysięcy dolarów - o ponad ćwierć miliona więcej, niż oczekiwane 600 tysięcy.

W weekend zakończyła się zbiórka na grę Underworld Ascendant w serwisie Kickstarter. Sukces studia OtherSide Entertainment był pewny już od końcówki lutego, jednak końcowy wynik akcji znacznie przekroczył oczekiwania – deweloperzy zdobyli aż 860 tysięcy dolarów, podczas gdy początkowym celem było „jedynie” 600 tysięcy. Produkcję, która ma być duchowym następcą kultowej serii Ultima Underworld z lat 90-tych, wsparło prawie 14 tysięcy fanów.

Biorąc pod uwagę kultowy status serii Ultima Underworld, ufundowanie jej kontynuacji nie jest żadną niespodzianką. - Underworld Ascendant - zbiórka na Kickstarterze zakończona - wiadomość - 2015-03-10
Biorąc pod uwagę kultowy status serii Ultima Underworld, ufundowanie jej kontynuacji nie jest żadną niespodzianką.
Underworld Ascendant - zbiórka na Kickstarterze zakończona - ilustracja #2

Underworld Ascendant będzie pierwszoosobową klasyczną grą cRPG. Tytuł ten wyśle nas do Stygijskiej Otchłani – podziemnej krainy, gdzie o dominację walczą trzy skłócone stronnictwa. Główny bohater musi opowiedzieć się za jedną ze stron, eksplorując przy tym rozległy świat oraz broniąc się przed obecnymi w nim niebezpieczeństwami.

Jak twierdzą sami twórcy, cała akcja była dla nich „niezapomnianym przeżyciem”: „Nie potrafimy wyrazić, jak bardzo jesteśmy wdzięczni Wam, fanom tworzącym wyjątkową społeczność, za wsparcie potrzebne do tego, by uformować Underworld Ascendant w grę, o której wszyscy marzymy”. Według deweloperów na świętowanie nie ma jednak dużo czasu, bowiem projekt musi ruszyć dalej: „Wszelkie informacje będą się teraz pojawiać na naszej oficjalnej stronie internetowej, gdzie będziecie mogli także wziąć udział w związanych z naszym dziełem wydarzeniach, podyskutować na forum oraz zagłosować w ankietach, które zadecydują o ostatecznym kształcie tej produkcji”. Jednocześnie twórcy przypomnieli, że nadal możecie wesprzeć ich tytuł – tym razem przez PayPala.

Popularność dzieła OtherSide Entertainment sprawiła, że studio ustanowiło kilka dodatkowych celów dla społeczności, odblokowywanych po zebraniu kolejnych kwot. W rezultacie gracze zdobyli dla siebie nową lokację – zamieszkane przez Jaszczuroludzi Podziemne Bagno, osadzoną przed wydarzeniami zaprezentowanymi w grze powieść popularnego amerykańskiego pisarza fantasy Tracy'ego Hickmana, bardziej rozbudowaną ścieżkę dźwiękową oraz możliwość posiadania zwierzęcego towarzysza w czasie rozgrywki.

Mroczne podziemia i klimat ciągłego zagrożenia – tak ma wyglądać Underworld Ascendant. - Underworld Ascendant - zbiórka na Kickstarterze zakończona - wiadomość - 2015-03-10
Mroczne podziemia i klimat ciągłego zagrożenia – tak ma wyglądać Underworld Ascendant.

Według informacji z początku zbiórki na Kickstarterze, Underworld Ascendant ma ukazać się w listopadzie przyszłego roku. Fani Ultima Underworld raczej nie mają powodów do obaw o ostateczną jakość produkcji – czuwa nad nią bowiem Paul Neurath, związany z serią od ponad dwóch dekad, zaś w jej tworzeniu pomagają ludzie, którzy pracowali przy takich hitach jak Dishonored, The Last of Us czy BioShock Infinite. Do projektu udało się także zaangażować Stephena L. Russella – aktora znanego z roli złodzieja Garretta w pierwszych trzech częściach serii Thief.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Underworld Ascendant
  2. Oficjalna strona internetowa studia OtherSide Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.