Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2015, 12:01

autor: Arantasar

Dziś premiera GTA Online Heists

Firma Rockstar udostępniła dziś długo oczekiwany patch wprowadzający do gry GTA Online tryb napadów. Dostępność aktualizacji jest uzależniona od obszaru geograficznego i kolejne regiony sukcesywnie otrzymują możliwość pobrania rozszerzenia. GTA Online Heists oprócz tytułowych napadów zawiera także nowe tryby rozgrywki, codzienne wyzwania oraz masę premierowego uzbrojenia, ekwipunku i pojazdów.

Dziś premiera GTA Online Heists. - Dziś premiera GTA Online Heists - wiadomość - 2015-03-10
Dziś premiera GTA Online Heists.

Tryb napadów do gry GTA Online miał zostać wprowadzony już rok temu, jednak konieczność dopracowania całości wymusiła odłożenie premiery na dłuższy czas. Wczoraj informowaliśmy o tym, że część użytkowników otrzymała już dostęp do aktualizacji, jednak z uwagi na niewielką ilość szczęśliwców skompletowanie drużyny zajmowało trochę czasu. Dziś długo oczekiwane rozszerzenie udostępniono pozostałym graczom. Możliwość pobrania dodatku uzależniona jest od lokacji geograficznej, co oznacza, że nie wszyscy otrzymują ją jednocześnie, jednak lista uprawnionych regionów jest sukcesywnie rozszerzana. Dodatek waży 4,75 GB w wersji na konsolę PlayStation 4 i 4,8 GB w wydaniu na Xbox One. Posiadacze maszyn poprzedniej generacji muszą pobrać jedynie 1,5 GB.

Najważniejszą nowością oferowaną przez rozszerzenie jest tryb napadów, w którym czteroosobowa drużyna graczy otrzymuje możliwość zaplanowania i przeprowadzenia ataku na wyznaczony cel. Każdy z pięciu udostępnionych scenariuszy podzielony jest na szereg mniejszych etapów obejmujących bardziej szczegółowe zadania. Wszystkie sekwencje można rozegrać na kilka sposobów, a kluczem do pomyślnego ukończenia napadu jest ścisła współpraca między członkami drużyny. Ważną rolę podczas skoku odegra lider, od którego będzie zależał przydział zadań, wybór ekwipunku czy podział łupów. Nowy tryb powinien zapewnić użytkownikom około 20 godzin zabawy.

Inny premierowy moduł to Come Out To Play, w którym trzyosobowy zespół próbuje uciec drużynie łowców. Ci pierwsi muszą poruszać się na piechotę i posiadają tylko jedno życie, z kolei ścigający nie mogą opuszczać pojazdów, a jedynym dostępnym dla nich rodzajem uzbrojenia są strzelby. Dodatek wprowadził także tryb Siege Mentality, w którym oblężona drużyna musi odpierać kolejne fale nacierających przeciwników. Dla wyrównania szans obrońcy mogą korzystać z pełnego arsenału środków, podczas gdy atakujący ograniczają się do używania krótkodystansowych strzelb. Ostatnim nowym sposobem rozgrywki jest Hasta La Vista. W tym inspirowanym drugą częścią filmu Terminator module drużyna rowerzystów mierzy się z kierowcami ciężarówek. Zadaniem tych pierwszych jest osiągnięcie konkretnych punktów kontrolnych w jednym kawałku, z kolei ci drudzy próbują wykorzystać masę swoich aut do skutecznego wyeliminowania oponentów.

GTA Online Heists wprowadza też nowe, odnawiane każdego dnia, wyzwania, kilka dodatkowych opcji oraz masę premierowego uzbrojenia, ekwipunku i pojazdów. Pełną listę zmian można znaleźć pod tym adresem. Jeśli chodzi o GTA V w wersji na komputery osobiste, to gra najprawdopodobniej będzie już wyposażona w rzeczoną aktualizację. Pecetowe wydanie ma ukazać się 14 kwietnia tego roku.

GTA Online to bezpłatny dodatek do gry Grand Theft Auto V. Rozszerzenie wprowadza moduł rozgrywki wieloosobowej. Poza standardowymi trybami sieciowymi (np. deathmatch) tytuł oferuje możliwość wykonywania zadań w kooperacji, a także oddawania się takim aktywnościom, jak wyścigi uliczne, gra w golfa, czy skoki spadochronowe.