Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2013, 17:15

autor: Ender

Xbox Fusion – czy tak nazywać będzie się nowa konsola Microsoftu?

Niedawno zarejestrowane przez Microsoft domeny internetowe mogą wskazywać na to, że nadchodzący następca Xboksa 360 będzie nosić nazwę Fusion.

Nazwę nowej konsol poznamy 21 maja - Xbox Fusion – czy tak nazywać będzie się nowa konsola Microsoftu? - wiadomość - 2013-05-01
Nazwę nowej konsol poznamy 21 maja

Do pierwszej oficjalnej prezentacji nowej konsoli Xbox został już niecały miesiąc i 21 maja powinniśmy poznać najważniejsze informacje związane z nadchodzącą platformą. Nie zmienia to jednak faktu, że machina spekulacyjna kręci się obecnie w najlepsze i każdego dnia w sieci pojawiają się nowe pogłoski mówiące o ostatecznym kształcie i funkcjonalności systemu. Serwis Fusible zauważył, że Microsoft zarezerwował ostatnio nowe domeny internetowe związane z marką Xbox. Chodzi tu o adresy takie jak: XboxFusion.com, XboxFusion.info, XboxFusion.biz, XboxFusion.de czy XboxFusion.co.uk. Niewykluczone, że mogą one wskazywać na to jak nazywać będzie się następca Xboksa 360. Informacja ta jest o tyle prawdopodobna, że o Fusion mówiło się nieoficjalnie już w ubiegłym roku, ale plotki te przeszły wówczas bez większego echa.

Nazwa Fusion zapewne dobrze odzwierciedlałby plany jakie wobec kolejnego Xboksa ma Microsoft, a więc kompleksowego urządzenia dostarczającego użytkownikom rozrywki w postaci filmów, muzyki i gier, które łączy funkcje dekodera telewizji kablowej oraz konsoli do gier. Pozostałe popularne i funkcjonujące wśród graczy określenia platformy, takie jak Xbox Infinity czy Xbox 720, pozostają oczywiście nadal prawdopodobne. Warto jednak zauważyć, że według witryny DomainTools amerykański koncern dotąd nie wykupił żadnych domen, które by je zawierały, co zazwyczaj jest jednym z pierwszych kroków przy wprowadzaniu nowej marki na rynek. W przypadku Fusion firma zdecydowała się natomiast także na rejestrację adresów krajowych czy biznesowych, co może być dobrym wyznacznikiem tego, że w przyszłości ma zamiar z nich rzeczywiście korzystać.