Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2013, 13:17

autor: Adrian Werner

Wysyp materiałów video z DMC: Devil May Cry - obejrzyj zwiastun CG i dwa zapisy rozgrywki

Premiera DMC: Devil May Cry zbliża się wielkimi krokami, czemu towarzyszy wysyp nowych materiałów video. Najnowszym jest efektowny zwiastun CG, któremu towarzyszą dwa zapisy rozgrywki.

Do premiery DMC: Devil May Cry pozostało już raptem dziesięć dni. Nic dziwnego zatem, że chcąc podkręcić atmosferę firma Capcom wręcz zasypuje nas obecnie nowymi materiałami mającymi promować ten tytuł. Nie narzekamy jednak na wysyp filmików, gdyż prezentują się one całkiem atrakcyjnie.

  1. DMC Devil May Cry – oficjalna strona gry

W najnowszym zestawie materiałów video znalazł się imponujący zwiastun CG, w którym Dante rozprawia się z demonami w banku. Wypuszczono ponadto, nakręcone przez ludzi z serwisu Eurogamer, dwa nowe zapisy rozgrywki pochodzące z ósmej i dziewiątej misji w kampanii. Możemy na nich obejrzeć dynamicznie zmieniające się poziomy oraz zobaczyć jak można wykorzystać otoczenie w starciach.

Gra zapowiadana jest jako restart całej serii Devil May Cry. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, za które odpowiadały japońskie zespoły, stworzenie najnowszej odsłony powierzono brytyjskiemu studiu Ninja Theory, znanemu z takich tytułów jak Heavenly Sword czy Enslaved: Odyssey to the West. Po pierwszy ujawnieniu projektu reakcje fanów nie były pozytywne. Twórcom zwłaszcza mocno oberwało się za zmianę wyglądu Dantego. Autorzy wzięli sobie jednak krytyczne głosy do serca i wprowadzili sporo zmian. Przerobiono projekt głównego bohatera, dzięki czemu nie wygląda on już na wymoczka. Dodano również możliwość aktywacji trybu Devil Trigger, podczas którego wygląd postaci jeszcze bardziej zbliża się do tego znanego z poprzednich odsłon. Szykowane jest również DLC, w którym pokierujemy ulubieńcem fanów- Vergilem, czyli bratem Dantego.

Przypomnijmy, że DMC: Devil May Cry ukaże się 15 stycznia tego roku na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Na wersję pecetową poczekamy dziesięć dni dłużej – do 25 stycznia. Opóźnienie graczom komputerowym powinien wynagrodzić fakt, że ich wersja będzie działała w 60 klatkach na sekundę, podczas gdy konsolowe ograniczone zostaną do 30 FPS-ów. Polskim dystrybutorem gry jest firma Cenega, która przygotuje wersję spolonizowaną kinowo, czyli z napisami.

Na koniec warto dodać, że z okazji nadchodzącej premiery gry nasza redakcja wraz z firmą Cenega zorganizowała konkurs, w który można wygrać szereg atrakcyjnych nagród.

  1. Konkurs! - Wyraź siebie w klimacie DMC: Devil May Cry
  2. DMC, Devil May Cry po raz piąty (zapowiedź gry)