Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2024, 14:22

Wycięta zawartość z Wiedźmina 3 powróciła do gry. Końcówka Dzikiego Gonu ma dzięki temu odrobinę inny wydźwięk

Jeden z moderów odtworzył wycięty fragment z końcowego etapu Wiedźmina 3. Przedstawia on przede wszystkim los, jaki spotkał Lożę Czarodziejek.

Źródło fot. CD Projekt Red
i

Udostępnienie narzędzi REDkit przez studio CD Projekt Red spowodowało prawdziwy wysyp modyfikacji do Wiedźmina 3 (jeszcze dosyć wczesnych, ale zawsze). Widzieliśmy już przeniesioną Wyzimę czy nawet Stary Obóz i Khorinis, ale jeden z fanów poszedł o krok dalej. Odtworzył on bowiem usunięty przez twórców końcowy fragment gry, który rzuca nieco więcej światła na niektóre wydarzenia.

Uwaga, spoilery!

Zapewne większość z Was zna już zakończenie Wiedźmina 3, jednak w razie czego ostrzegamy, że poniższy tekst zawiera drobne spoilery.

Co stało się z Lożą Czarodziejek?

Jeśli dobrze pamiętacie, w finalnej wersji gry po pokonaniu Eredina, Geralt zostaje otoczony przez potwory. W ostatnim momencie pojawia się jednak Yennefer, która wyciąga go przez portal i trafiają na Undvik, gdzie ruszają do wieży, w której znajduje się Ciri. Początkowo jednak scena ta miała wyglądać zupełnie inaczej.

W odtworzonym fragmencie Geralt budzi się w prowizorycznym szpitalu w nilfgardzkim obozie na Undvik. Ciri zaginęła wraz z Avallac’hem, a naszym zadaniem jest ją odnaleźć. Wykorzystujemy do tego Lożę Czarodziejek, której członkinie po spełnieniu swojego zadania zostają uwięzione przez Emhyra.

W tym momencie dowiadujemy się, że rzekoma amnestia zapewniona przez Yennefer okazała się kłamstwem. Uciec udaje się jedynie Triss i to z pomocą przedmiotu otrzymanego wcześniej od Yen.

Fragment ten wyjaśnia więc, dlaczego podczas zakończenia w finalnej wersji gry nie dowiadujemy się, co spotkało Lożę. Okazuje się bowiem, że początkowo CD Projekt Red chciał nam to przedstawić, lecz z jakiegoś powodu studio musiało zmienić plany.

Zdaniem graczy było to podyktowane przede wszystkim tempem. Gwałtowne spowolnienie po pełnej akcji walce w Eredinem mogłoby się odbić negatywnie na odbiorze zakończenia.

Odtworzony etap zawiera również inne smaczki, które z pewnością zainteresują fanów gry, takie jak pogrzeb Cracha. Ponadto twórca zapowiedział, że przygotuje wideo przedstawiające inne warianty rozmów.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej