Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2024, 13:08

autor: Kamil Kleszyk

Wiedźmin 3: Dziki Gon już z REDkitem i pełnym wsparciem Warsztatu Steam dla modów DLC

Aktualizacja wprowadzająca narzędzia moderskie do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest już dostępna do pobrania na PC. Update wdraża też pełne wsparcie Warsztatu Steam.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

Zgodnie z zapowiedzią, studio CD Projekt RED wypuściło aktualizację, która wprowadza do pecetowej wersji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon narzędzia moderskie REDkit. Oznacza to, że od teraz wszyscy zainteresowani mogą niemal bez przeszkód opracowywać różnego rodzaju modyfikacje do hitowej produkcji z wykorzystaniem oprogramowania, z którego korzystali również deweloperzy.

Poza tym aktualizacja wdraża do gry pełne wsparcie Warsztatu Steam dla modów, jak to ujęto w komunikacie, DLC (czyli modów z zupełnie nową zawartością).

Z łatwością zarządzaj modami na Steamie! Zintegrowaliśmy Warsztat Steam z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Użytkownicy Steama nadal mogą korzystać z Nexus Mods lub innych dowolnych platform do modowania, ale teraz mogą zainstalować dowolny mod dostępny w Steam Workshop za pomocą jednego kliknięcia. Po prostu znajdź mod, który ci się podoba, kliknij „Subskrybuj”, a zainstaluje się automatycznie! – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Aktualizacja usprawnia też „sposób dodawania do modów nowych identyfikatorów świata”, oraz dodaje „pełne wsparcie wczytywania modów DLC”. Twórcy podkreślają, że usunięty został błąd „występujący podczas wczytywania dodatkowej zawartości z modów”. Biorąc pod uwagę niedawne prezentacje możliwości REDkita, wprowadzenie oficjalnego narzędzia moderskiego do Wiedźmina 3 może tchnąć drugie życie w liczącą już 9 lat produkcję.

CD Projekt RED uruchomiło też specjalną stronę poświęconą REDkitowi, gdzie znajdziemy podstawowe informacje o narzędziach oraz komunikaty zarówno dla twórców modów (którzy mogą pobrać REDkita ze Steama, Epic Games Store i GOG-a), jak i użytkowników. W tym drugim przypadku póki co sprowadzają się one do kwestii: „Jak instalować mody?” i wypisania kilku bazowych kroków.

Niemniej w kolejnych tygodniach deweloperzy planują dzielić się ze społecznością różnego rodzaju poradnikami, tutorialami i zasobami, które pomogą w okiełznaniu REDkita. Znajdziecie je na kanale YouTube marki The Witcher.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej