Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2024, 20:22

autor: Zuzanna Domeradzka

Wiemy, kiedy Wiedźmin 3 stanie się jeszcze piękniejszy. Polski twórca HDRP NextGen Edition ma nowe wieści w sprawie aktualizacji

Poznaliśmy przybliżony termin premiery nowej wersji jednej z największych modyfikacji do Wiedźmina 3. Polski twórca HD Reworked Project NextGen Edition udostępnił kolejny materiał prezentujący swoje dzieło.

Źródło fot. CDP
i

The Witcher 3 HD Reworked Project to jedna z najpopularniejszych modyfikacji do wydanego w 2015 roku RPG od studia CD Projekt Red, która została stworzona przez Polaka posługującego się nickiem Halk Hogan. Projekt doczekał się kilku wersji – najnowsza, o podtytule Ultimate, wyszła dobrych kilka lat temu, ale od jakiegoś czasu wiemy, że powstaje kolejna aktualizacja tego moda do trzeciego „Wieśka”, która jeszcze bardziej ulepszy tekstury.

Początkowo HDRP NextGen Edition miało się ukazać w zeszłym roku. Po krótkiej przerwie Halk Hogan wrócił z nowymi informacjami o modzie – jego „nextgenowa” wersja ma wyjść tej jesieni. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście tak się stanie, chociaż sam autor projektu twierdzi, że ma jeszcze wiele do zrobienia.

Poniżej możecie zobaczyć najnowszy materiał zestawiający wygląd tekstur z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu – Edycji kompletnej z tymi ulepszonymi dzięki zaktualizowanej wersji modyfikacji. Halk Hogan korzysta z nowej techniki mapowania, która sprawia, że poszczególne elementy graficzne są jeszcze bardziej realistyczne.

Autor modyfikacji podaje, że implementacja lepszych tekstur do gry nie odbije się znacząco na jej wydajności. Przypomnijmy, że HDRP jak na razie wymaga 3 GB pamięci VRAM do uzyskania płynnej rozgrywki w rozdzielczości 1080p (choć zalecane są przynajmniej 4 GB). Warto wspomnieć, iż mod stworzony przez Polaka wchodzi w skład oficjalnej „next-genowej” wersji Wiedźmina 3. Sam Halk Hogan jest też autorem m.in. podobnego projektu poprawiającego grafikę w Cyberpunku 2077.