Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2017, 09:15

Wyciekł pierwszy zwiastun trybu Zombies w Call of Duty: WWII

Do sieci wyciekł zwiastun trybu Zombies w grze Call of Duty WWII. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon ma być on bardziej klimatyczny i przerażający. Deweloperzy ujawnili też, że w trybie tym zagra szkocki aktor David Tennant.

Tryb Zombies towarzyszy serii Call of Duty od czasów ostatniej części osadzonej w realiach drugiej wojny światowej, World at War, naturalnym jest więc, że pojawi się także w najnowszej odsłonie – WWII. Na razie jednak twórcy tylko potwierdzili jego istnienie, nie ujawniając dodatkowych szczegółów. Teraz mamy szansę po raz pierwszy zobaczyć nowe Zombies w akcji za sprawą zwiastuna, który niedawno wyciekł do sieci.

W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, która strzelanie do nieumarłych potraktowała w skrajnie rozrywkowy sposób, studio Sledgehammer Games najwidoczniej podchodzi do tego trybu (nazwanego tutaj Army of the Dead) wyjątkowo poważnie. Zwiastun pokazuje, że deweloperzy chcą stworzyć przerażający horror z gęstą atmosferą. Jest tu i diaboliczna narracja, i eksperymenty na ludziach, i klimatyczna ścieżka dźwiękowa – wszystko to łączy się w trailer, który na pewno pozytywnie zaskoczy graczy lubiących doznania mrożące krew w żyłach. Jeśli Sledgehammer Games poradzi sobie ze stworzeniem zarówno wciągającej kampanii (a fragment, w który grał UV na E3, zdecydowanie sugeruje, że tak będzie), jak i dobrego multiplayera oraz klimatycznego trybu Zombies, możemy naprawdę otrzymać najlepsze Call of Duty od wielu, wielu lat.

II wojna światowa sama w sobie była wystarczająco koszmarna. Twórcy mają zamiar dodać do niej jeszcze przerażających nieumarłych nazistów. - Wyciekł pierwszy zwiastun trybu Zombies w Call of Duty: WWII - wiadomość - 2017-07-16
II wojna światowa sama w sobie była wystarczająco koszmarna. Twórcy mają zamiar dodać do niej jeszcze przerażających nieumarłych nazistów.

Więcej informacji na temat Army of the Dead otrzymamy podczas nadchodzącego Comic-Conu w San Diego, który potrwa od 20 do 23 lipca. Deweloperzy jednak zaczęli podgrzewać atmosferę już wcześniej: wczoraj zapowiedzieli na swoim Twitterze, że w trybie Zombies zobaczymy aktora Davida Tennanta, który zagra postać Drostana Hynda. Szkot nie jest może gwiazdą największego formatu, ma jednak na swoim koncie występy w filmowej serii o Harrym Potterze oraz serialu Doctor Who, gdzie wcielił się w dziesiątego Doktora.

Call of Duty: WWII zadebiutuje 3 listopada 2017 roku i po raz pierwszy od czasów World at War rzuci nas z powrotem na europejskie fronty drugiej wojny światowej, czego fani domagali się już od kilku lat. Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: WWII
  2. Kompendium wiedzy o grze Call of Duty: WWII