Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2017, 10:01

Marvel Powers United VR - zapowiedziano grę akcji na Oculus Rift

Studio Sanzaru Games i firma Oculus VR zapowiedziały Marvel Powers United VR, czyli grę akcji, która pozwoli na wcielenie się w bohaterów i łotrów z uniwersum Marvela.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Marvel Powers United VR - zapowiedziano grę akcji na Oculus Rift - wiadomość - 2017-07-17
Gra ukaże się w przyszłym roku.

Obecnie w amerykańskim mieście Anaheim trwa konwent D23, poświęcony różnym markom należącym do firmy Disney. Podczas imprezy zapowiedziano Marvel Powers United VR, czyli grę akcji przeznaczoną wyłącznie do zabawy w wirtualnej rzeczywistości, która pozwoli na wcielenie się w postacie z komiksowego uniwersum wydawnictwa Marvel. Projekt powstaje w studio Sanzaru Games, znanym głównie z Sly Cooper: Thieves in Time.

Produkcję finansuje firma Oculus, więc nikogo nie zdziwi informacja, że projekt zmierza tylko na Oculus Rift. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Na razie autorzy opublikowali jedynie zwiastun, ale w przyszłym tygodniu grywalne demo zostanie udostępnione podczas konwentu Comic-Con International, więc wtedy powinniśmy zobaczyć dłuższe zapisy rozgrywki.

MARVEL POWERS UNITED VR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sanzaru Games
  2. Wydawca: Oculus Studio
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC (Oculus Rift)
  5. Data premiery: 2018 r.

W Marvel Powers United VR gracze będą mogli wcielić się jedną z wielu znanych postaci, z których każda dysponować ma własnymi unikalnymi zdolnościami oraz atakami. Znajdą się wśród nich zarówno bohaterowie, tacy jak Rocket Racoon, Captain Marvel oraz Hulk, jak i łotrzy pokroju Ronana Oskarżyciela. Na razie autorzy potwierdzili tylko tę czwórkę, ale podkreślili, że w planach mają jeszcze inne postacie.

Podczas zabawy wydarzenia będziemy obserwowali z oczu bohatera, a zabawa sprowadzi się głównie do walki z hordami przeciwników, wśród których znajdziemy zarówno szeregowych łotrów, jak i potężnych bossów. Gra zrobi pełen użytek z kontrolerów Oculus Touch, pozwalając nam aktywować ataki i zdolności poprzez wykonywanie przypisanych do nich ruchów. Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu produkcji VR, w Marvel Powers United VR będziemy mieli pełną swobodę poruszania się po lokacjach.

Gra pozwoli na zabawę samotnie lub w trybie kooperacji dla czterech osób. Nie zabraknie także bogatego wyboru przedmiotów i dodatkowych wyzwań, które odblokujemy w ramach nagród za sukcesy podczas rozgrywki.

  1. Oficjalna strona gry