Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2017, 10:12

Kulisy prac nad kampanią w Star Wars: Battlefront II

Firma Electronic Arts udostępniła zakulisowy materiał z gry Star Wars: Battlefront II, skupiający się na kampanii dla pojedynczego gracza, za którą odpowiada studio Motive.

Jedną z najważniejszych nowości w Star Wars: Battlefront II ma być kampania dla pojedynczego gracza z prawdziwego zdarzenia. Wielu może jednak podejrzewać, że zostanie ona potraktowana po macoszemu, a deweloperzy po raz kolejny skupią się przede wszystkim na trybie wieloosobowym. Żeby rozwiać te wątpliwości, twórcy zaprezentowali materiał przedstawiający prace nad kampanią z perspektywy aktorów oraz członków studia Motive, odpowiadającego za segment single player.

Dzięki trwającemu kilka minut filmikowi możemy zobaczyć kilka grafik koncepcyjnych, sesje motion-capture, a nawet parę sekund rozgrywki. Ale materiał ten to przede wszystkim okazja do poznania głównych bohaterów oraz ich motywacji. Oprócz protagonistki Iden Versio zobaczymy Haska, żołnierza fanatycznie wierzącego w ideały Imperium, oraz Dela, który ma dodać całej opowieści nieco lekkości i humoru. Oprócz tego zgłębimy relacje głównej bohaterki z jej ojcem – admirałem imperialnej floty. Deweloperzy skupiają się na przedstawieniu historii Imperium pozbawionego Imperatora: jak zmieniają się realia, jak radzą sobie ci, którzy szczerze wierzą w wyznawane przez galaktyczne mocarstwo wartości, w jakich kolorach rysuje się ich przyszłość. „Musimy ryzykować, musimy być pewni siebie, musimy przekraczać granice” – twierdzi Mark Thompson, dowodzący zespołem tworzącym kampanię.

W przeciwieństwie do historii znanej z filmów fabuła w Star Wars: Battlefront II skupi się wyłącznie na Imperium. - Kulisy prac nad kampanią w Star Wars: Battlefront II - wiadomość - 2017-07-17
W przeciwieństwie do historii znanej z filmów fabuła w Star Wars: Battlefront II skupi się wyłącznie na Imperium.

Oczywiście powyższy filmik nie oferuje zbyt wielu konkretnych informacji, dobrze jednak widzieć, że studio Motive najwidoczniej podchodzi do swojego zadania bardzo poważnie. Czy deweloperom rzeczywiście uda się stworzyć solidną opowieść o losach Imperium po wydarzeniach z Powrotu Jedi? O tym przekonamy się 17 listopada, kiedy gra trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: Battlefront II
  2. Widzieliśmy grę Star Wars: Battlefront II – ciemna strona Mocy z własną kampanią