Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2017, 12:49

Kingdom Hearts III zadebiutuje w przyszłym roku - zobacz fragment rozgrywki z nowego świata

Po długim oczekiwaniu dowiedzieliśmy się, kiedy możemy spodziewać się premiery Kingdom Hearts III. Gra ma trafić do graczy w przyszłym roku i będzie zawierać nowy świat, oparty na filmach z serii Toy Story.

Przez bardzo długi czas nie znaliśmy nawet przybliżonej daty premiery trzeciej odsłony kultowej serii Kingdom Hearts. Jednak podczas odbywającego się w Anaheim D23 Expo twórcy w końcu ujawnili, że ich gra ostatecznie ukaże się w przyszłym roku, wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tę datę potwierdza zaprezentowany przez Tetsuyę Nomurę pięciominutowy fragment rozgrywki z Kingdom Hearts III, osadzony w nowym świecie, opartym na serii filmów animowanych Toy Story.

W pokazanym materiale Sora, wraz z towarzyszącymi mu Kaczorem Donaldem i Goofym, zostają zmniejszeni, po czym spotykają szeryfa Chudego, Buzza Astrala oraz resztę postaci z kinowego pierwowzoru. Bohaterowie muszą wspólnie rozwikłać zagadkę zniknięcia innych zabawek oraz pojawienia się w tym świecie znanych z poprzednich odsłon Heartless oraz Organizacji XIII. W zaprezentowanym fragmencie rozgrywki mogliśmy rzucić okiem na dynamiczną walkę z użyciem specjalnego rodzaju Keyblade, potrafiącego zmieniać kształt i pozwalającego tym samym na wykonywanie skuteczniejszych ataków. Pokazano także starcia pomiędzy zabawkowymi robotami, które przywodzą na myśl strzelanki z udziałem mechów – choć tutaj są one naturalnie okraszone kolorową oprawą graficzną i wesołą muzyką.

Aby pasować do odwiedzanego świata, Sora, Donald i Goofy zostają przemienieni w zabawkowe modele. - Kingdom Hearts III zadebiutuje w przyszłym roku - zobacz fragment rozgrywki z nowego świata - wiadomość - 2017-07-17
Aby pasować do odwiedzanego świata, Sora, Donald i Goofy zostają przemienieni w zabawkowe modele.

Toy Story to trzeci nowy świat oparty na filmie animowanym, który trafia do Kingdom Hearts III – poprzednie to Zaplątani oraz Wielka szóstka. Twórcy zapewniają, że każdy z nich zostanie odwzorowany jak najbardziej szczegółowo. „Świat Toy Story w grze odzwierciedla poziom jakości, jaki nasza firma stara się osiągnąć w każdym filmie” – stwierdził Jason Katz z wytwórni Pixar, która współpracowała z Disneyem nad filmami o Chudym, Buzzie i reszcie zabawek. A biorąc pod uwagę szczegółowość pokazanych lokacji, można uwierzyć, że słowa te nie są jedynie czczymi przechwałkami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Kingdom Hearts III