Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 lipca 2017, 14:26

Nadpływa World of Warships Blitz

Studio Wargaming.net kontynuuje ofensywę na rynek mobilny. Najnowszą produkcją studia okazało się World of Warships Blitz, czyli produkcja poboczna w stosunku do pecetowej odsłony marki, która zaoferuje uproszczoną rozgrywkę i szybsze potyczki.

Na razie nie wiemy, kiedy gra będzie miała światową premierę. - Nadpływa World of Warships Blitz - wiadomość - 2017-07-17
Na razie nie wiemy, kiedy gra będzie miała światową premierę.

World of Tanks Blitz okazało się bardzo udaną próbą przeniesienia pecetowej marki na rynek mobilny. Teraz studio Wargaming próbuje powtórzyć ten wyczyn. Do testów w filipińskich App Store i Google Play, w ramach tzw. soft-launchu, trafiło właśnie World of Warships Blitz.

Gra zmierza na systemy iOS i Android. Nikogo chyba nie zdziwi informacja, że produkcja oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Na razie nie znamy planowanej daty premiery, ale generalnie produkcje debiutują w soft-launchu, gdy są już bliskie ukończenia, więc nie powinniśmy czekać dłużej niż kilka miesięcy.

WORLD OF WARSHIPS BLITZ W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Wargaming
  2. Wydawca: Wargaming
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

World of Warships Blitz podąży ścieżką przetartą przez World of Tanks Blitz. Dostaniemy więc uproszczoną wersję pecetowego World of Warships, która zostanie dopasowana do specyfiki urządzeń mobilnych. Cała zabawa sprowadzać się będzie do sieciowych potyczek okrętów wojennych, głównie pochodzących z okresu II wojny światowej.

W starciach weźmie udział maksymalnie czternaście osób, podzielonych na dwie drużyny. Rozgrywka nie skoncentruje się na czystej walce. Bitwy obracać się będą wokół rywalizacji o terytoria, przejmowane przez wpływanie i utrzymywanie określonych fragmentów mapy. Mecze mają trwać poniżej dziesięciu minut.

Choć rozgrywka ma być prostsza niż w pecetowej odsłonie marki, to World of Warships Blitz nie jest projektowane jako prosta strzelanka. Okręty będą potężne i ciężkie. Osiągnięcie imponujących prędkości zajmie sporo czasu, a błyskawiczna zmiana kierunku nie będzie możliwa. Walka odbywać się ma na duże dystanse, więc najczęściej trzeba będzie celować nie bezpośrednio we wrogą jednostką, a w miejsce, gdzie za chwilę powinna się znaleźć. Do tego dojdzie realistyczny system zniszczeń, w ramach którego uszkodzeniu ulegać będą konkretne sekcje i części jednostki, a gracze zmuszeni zostaną do gaszenia pożarów na pokładzie.

  1. World of Warships Blitz w filipińskim App Store
  2. World of Warships Blitz – wersja testowa w Google Play
  3. Wagaming – oficjalna strona studia