Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2003, 15:45

autor: Elrond

World Trade Center - przeżyj (?) to sam ...

9-11 Survivor to gra a właściwie mod, oparty na silniku Unreala. Do rozgrywki potrzebować będziecie pełnej wersji Unreal Tournament 2003. A dlaczego budząca mieszane uczucia, przynajmniej pewnej części społeczeństwa ? Survivor to osoba pozostała przy życiu, ocalała z katastrofy, 9-11 natomiast to pamiętna data 11 września, kiedy to w terrorystycznym ataku znikły z powierzchni Twin Towers. Tak więc sami widzicie, że twórcy gry podjęli się realizacji dość karkołomnego tematu przedstawienia wydarzeń z World Trade Center z perspektywy osoby, która w momencie ataku znajdowała się w samym centrum wydarzeń.

9-11 Survivor to gra a właściwie mod, oparty na silniku Unreala. Do rozgrywki potrzebować będziecie pełnej wersji Unreal Tournament 2003. A dlaczego budząca mieszane uczucia, przynajmniej pewnej części społeczeństwa? “Survivor” to osoba pozostała przy życiu, ocalała z katastrofy, “9-11” natomiast to pamiętna data 11 września, kiedy to w terrorystycznym ataku znikły z powierzchni Twin Towers. Tak więc sami widzicie, że twórcy gry podjęli się realizacji dość karkołomnego tematu przedstawienia wydarzeń z World Trade Center z perspektywy osoby, która w momencie ataku znajdowała się w samym centrum wydarzeń.

9-11 Survivor może budzić mieszane uczucia a nawet bulwersować, niemniej jednak należy podkreślić, że twórcy podeszli do tematu poważnie, tzn. nie ośmieszają ataku lecz pozwalają wczuć się w rolę jednego z pracowników dwóch wież i przeżyć ten sam horror którego doświadczył.

Gracz wciela się w pracownika biura, który 11 września rozpoczynał pracę na 87 piętrze jednej z bliźniaczych wież. Około 8.30 rozpętało się piekło, w płomieniach stanęły biura i korytarze. Wraz z innymi pracownikami rozpoczął paniczną ucieczkę z płonącego budynku. To co stanie się dalej zależy już tylko od gracza.

Za oryginalnym projektem:

  1. odtworzone Twin Towers - różny stan pomieszczeń i pięter - zrujnowane, stojące w płomieniach, nietknięte, klatki schodowe - oświetlone, skryte w ciemnościach, zniszczone, dookoła pełno biegających, przerażonych osób
  2. kilka rodzajów postaci - bizneswoman, biznesmen, strażak, policjant
  3. efekty wizualne - ogień, "szarpanie" kamery, telefon źródłem oświetlenia

Hmm, pomysł wydaje się dość ciekawy ale nie wiem jak zareagują na to gracze, głównie amerykańscy, którzy wydarzenia 11 września traktują bardzo poważnie.