Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2004, 12:45

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie już w sklepach

Koncern Electronic Arts przygotował wszystkim fanom „Władcy Pierścieni” wspaniały prezent na Mikołajki. W dniu wczorajszym oficjalnie zadebiutowała kolejna gra z serii, zatytułowana The Battle for Middle-Earth (w Polsce „Bitwa o Śródziemie”).

Koncern Electronic Arts przygotował wszystkim fanom „Władcy Pierścieni” wspaniały prezent na Mikołajki. W dniu wczorajszym oficjalnie zadebiutowała kolejna gra z serii, zatytułowana The Battle for Middle-Earth (w Polsce „Bitwa o Śródziemie”). Rzecz dotyczy jak na razie tylko rynku zachodniego, ale nasi rodzimi gracze nie mają powodów do niepokoju. W Polsce gra ukaże się z czterodniowym opóźnieniem, dokładnie w piątek 10 grudnia.

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth to kolejna z gier komputerowych bazujących na ogromnie popularnej kinowej trylogii – „Władca Pierścieni”. To strategia czasu rzeczywistego w klasycznym tego słowa znaczeniu (tj. walka + element ekonomiczno-gospodarczy w postaci pozyskiwania surowców i budowy baz) stworzona przez zespół EALA (dawnej znany jako EA Pacific), któremu zawdzięczamy powstanie głośnego tytułu Command & Conquer: Generals. Już na wstępie należy zaznaczyć, iż The Battle for Middle-Earth wykorzystuje ulepszony silnik graficzny znany z C&C: Generals, a przy jego modyfikowaniu i w ogóle pracach nad tym tytułem, priorytetem było odtworzenie „największych bitew” z trylogii jak np. bitwa o Helmowy Jar (do 500 jednostek równocześnie na ekranie). Postarano się też o stworzenie niezwykle interaktywnego otoczenia, co na przykład przejawia się tym, że troll może wyrwać drzewo z korzeniami, a następnie używać go w walce jako gigantycznej maczugi, zaś Ent może wyrwać kamień z muru czy innej budowli (tym samym ją uszkadzając) i rzucić nim we wroga.

Więcej informacji na temat nowego produktu Electronic Arts, znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier. Polecamy również zaznajomienie się z bogatą ofertą filmów prezentujących możliwości programu, które są dostępne na serwerach FTP Gry-OnLine.