Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2017, 17:26

Wieści ze świata (Ubisoft, 2Dark / Denuvo, Terraria, Strażnicy Galaktyki vol. 2) 20/4/2017

Dziś piszemy o dwóch nowych studiach Ubisoftu (w Berlinie i Bordeaux), usunięciu zabezpieczenia Denuvo z gry 2Dark, patchu 1.3.5 do gry Terraria w wersji PC oraz o ścieżce dźwiękowej filmu Strażnicy Galaktyki vol. 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ubisoft otwiera dwa nowe studia do pracy nad grami AAA

Firma Ubisoft ogłosiła, że otwiera kolejne dwa studia deweloperskie w Europie. Jedno zostanie ulokowane w Berlinie i będzie podlegało słynnemu zespołowi Blue Byte, który potrzebuje więcej sił do pracy nad nową, nieujawnioną jeszcze grą AAA. Na miejsce dla drugiego oddziału wyznaczono francuskie Bordeaux – pracownicy tego oddziału od września bieżącego roku pomogą w rozwoju pozycji opracowanych przez inne studia z ojczyzny Ubisoftu, takich jak Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, Steep czy Just Dance.

Bigben Interactive usuwa Denuvo z gry 2Dark

Usuwanie Denuvo z gier nie jest nowym zjawiskiem, ale z reguły nie następuje to tak szybko po premierze jak w przypadku 2Dark. Firma Bigben Interactive poinformowała, że zdecydowała się usunąć austriackie zabezpieczenie z nowego horroru Frederica Raynala i jego studia Gloomywood, który trafił na rynek 10 marca. Jak tłumaczy wydawca, decyzję taką podjęto „w świetle ostatnich wydarzeń i w odpowiedzi na liczne głosy ze strony społeczności”. Innymi słowy, zrobiono to z powodu fali krytyki (wywołanej chociażby tym, że według pierwotnych zapowiedzi w 2Dark miało nie być żadnych zabezpieczeń)… a najpewniej także dlatego, że gra została niedawno złamana przez piratów.

Terraria otrzymała patch 1.3.5 na PC

Studio Re-Logic wypuściło kolejną sporą aktualizację do platformowego sandboksa Terraria. Patch 1.3.5 – dostępny na razie wyłącznie na PC – wprowadził m.in. polską wersję językową (i kilka innych), wsparcie dla rozdzielczości 4K, a także więcej zestawów mebli i pancerzy do zdobycia. Nie zabrakło też szeregu poprawek różnych aspektów rozgrywki. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Ścieżka dźwiękowa z filmu Strażnicy Galaktyki vol 2

Muzyka stanowiła ważną część pierwszych Strażników Galaktyki i nie inaczej będzie w przypadku „dwójki”. Nic dziwnego więc, że Marvel z pompą ujawnił pełną ścieżkę dźwiękową, którą usłyszymy w filmie Strażnicy Galaktyki vol. 2 (lista utworów na obrazku poniżej), a od jutra pozwoli każdemu zainteresowanemu ją sobie kupić (dzięki, Polygon). Tymczasem już dzisiaj można posłuchać składanki Awesome Mix Vol. 2 chociażby poprzez serwis/aplikację Spotify. Kinowa premiera rzeczonego obrazu nastąpi w Polsce 5 maja.

Wieści ze świata (Ubisoft, 2Dark / Denuvo, Terraria, Strażnicy Galaktyki vol. 2) 20/4/2017 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Code Vein
 2. Miitopia
 3. Brawl Of Ages
 4. Aaero
 5. Wild Guns: Reloaded
 6. Akiba's Beat
 7. Micro Machines: World Series
 8. NITE Team 4

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Syberia 3 – zwiastun na premierę (PL)
 2. Prey – Wycieczka z przewodnikiem po Talosie I (PL)
 3. Orcs Must Die! Unchained – zwiastun na premierę
 4. Micro Machines: World Series – Battle Mode Mayhem!
 5. Endless Space 2 – prezentacja rozgrywki (PL)
 6. Deformers – zwiastun na premierę
 7. Dead Cells – wczesny dostęp

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej