Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2017, 16:46

Wieści ze świata (Torment: Tides of Numenera, Civilization VI, Fallout Shelter) 29/3/2017

Dziś piszemy o patchu 1.0.2 do Torment: Tides of Numenera i darmowej zawartości, która trafi do tej gry w przyszłości, o wypuszczeniu Fallout Shelter na Steamie oraz o premierze dodatku z Persją i Macedonią do Sid Meier’s Civilization VI, udostępnionego razem z dużą aktualizacją wiosenną. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Torment: Tides of Numenera – patch 1.0.2 i plany rozwoju gry

Wypuszczony prawie miesiąc temu erpeg Torment: Tides of Numenera doczekał się pierwszej popremierowej łatki, oznaczonej numerem 1.0.2. Patch rozwiązuje dziesiątki mniejszych lub większych problemów, dotyczących spraw takich jak optymalizacja, zawieszanie się gry, wyważenie poszczególnych kryzysów (gdzieniegdzie zmniejszono liczbę przeciwników), wyszukiwanie ścieżek, sztuczna inteligencja czy nawet polska wersja językowa. Oprócz tego dodano opisy dla dziesiątek przedmiotów oraz wyeliminowano pewien błąd, przez który rozmowy między towarzyszami odbywały się rzadziej, niż powinny. Pełna lista zmian widnieje tutaj.

Równocześnie studio inXile Entertainment przedstawiło (po raz kolejny) swoje plany na dalszy rozwój Tormenta, obejmujące część zawartości, którą obiecano podczas kickstarterowej zbiórki pieniędzy, a której ostatecznie nie dostarczono. W kolejnych darmowych aktualizacjach możemy spodziewać się dodania do gry siódmego towarzysza – Ooma – oraz encyklopedii z informacjami o Dziewiątym Świecie czy postaciach, nazwanej Voluminous Codex.

Wieści ze świata (Torment: Tides of Numenera, Civilization VI, Fallout Shelter) 29/3/2017 - ilustracja #1

Fallout Shelter trafił na Steama

Bethesda już nie wymaga instalowania własnego oprogramowania do uruchamiania pecetowej wersji gry Fallout Shelter – od dziś możecie grać w nią za pośrednictwem Steama. Oczywiście zapewniono wsparcie dla dobrodziejstw platformy firmy Valve Software takich jak osiągnięcia czy zapisywanie postępów w chmurze. Równocześnie produkcja doczekała się kolejnej aktualizacji, wprowadzającej 30 nowych zadań do wykonania i ograniczone czasowo wyzwanie wielkanocne.

Sid Meier’s Civilization VI – DLC z Persją i Macedonią, duża aktualizacja

Studio Firaxis Games dodało do gry Sid Meier’s Civilization VI zapowiedziane kilka dni temu cywilizacje Persji i Macedonii – zrobiono to w ramach pojedynczego DLC, nazwanego Persia and Macedon Civilization & Scenario Pack i kosztującego 8,99 euro (ok. 38 zł).

Równocześnie wypuszczono obszerną wiosenną aktualizację (Spring 2017 Update), która przynosi wiele małych nowości. Obejmują one przede wszystkim kolejne poprawki sztucznej inteligencji komputerowych przeciwników i wyważenia rozgrywki – np. zwiększono premie za graniczenie dzielnicy portowej z centrum miasta oraz zmieniono dyplomatyczne kary za wojowniczość. Do tego dochodzi m.in. garść ulepszeń interfejsu i eliminacja szczypty błędów. Z pełną listą nowości zapoznacie się tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Rend
 2. Cefore
 3. Last Empire - War Z: Strategy
 4. Attentat 1942
 5. Rome: Total War - Barbarian Invasion
 6. BattleTech
 7. Fallout Shelter
 8. Divinity: Original Sin II
 9. Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series
 10. Disgaea 5: Alliance of Vengeance
 11. StarCraft: Remastered

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Attentat 1942 – zwiastun #1
 2. Attentat 1942 – zwiastun rozgrywki #1
 3. Cefore – zwiastun wersji pre-alfa
 4. The Secret World – The Secret World Legends
 5. Inner Chains – cinematic
 6. Syberia 3 – zwiastun fabularny
 7. Syberia 3 – zwiastun fabularny (PL)
 8. Planescape Torment: Enhanced Edition – zwiastun #1
 9. Divinity: Original Sin II – Przywoływanie i polimorfia
 10. Destiny 2 – Ostatnia kolejka (PL)
 11. Prey – Bronie i moce