Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Last Empire - War Z: Strategy (iOS)
OkładkaLast Empire - War Z: Strategy (iOS)

Last Empire - War Z: Strategy

Mobilna gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest powołanie do życia postapokaliptycznego imperium. Jest to o tyle trudne, że w realizacji misji przeszkadzają wałęsające się po świecie hordy krwiożerczych zombie. Produkcja dystrybuowana jest w modelu free-to-play.

Strategiczne | zagraj za darmo | zombie | postapokalipsa | widok izometryczny | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Last Empire - War Z: Strategy Premiera

17lip2015

AND

4gru2015

iOS

Gry podobne do Last Empire - War Z: Strategy

Clash of Clans

The Walking Dead: Survivors

King of Avalon: Dragon Warfare

Last Empire - War Z: Strategy to mobilna gra strategiczna, opracowana przez studio im30.net. Produkcja trafiła między innymi na mobilny system AND i iOS, gdzie dystrybuowana jest w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

W Last Empire - War Z: Strategy fabuła odgrywa drugoplanową rolę. Gracz trafia do świata opanowanego przez tytułowe „żywe trupy” i wciela się w zarządcę grupy ocalałych. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest pozyskiwanie nowych żołnierzy, rozbudowa bazy oraz stworzenie niepokonanej armii. Wszystko po to, by powołać do życia prawdziwe postapokaliptyczne imperium.

Mechanika

W Last Empire - War Z: Strategy akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Głównym elementem rozgrywki jest rozbudowa bazy – zabawę rozpoczynamy z kilkoma podstawowymi budynkami, jednak w miarę postępów odblokowujemy dostęp do nowych konstrukcji. Wśród nich pojawiają się zarówno rozmaite zakłady produkcyjne (na czele z farmami zapewniającymi pożywienie oraz szybami naftowymi, gdzie wytwarzane jest paliwo), jak i budynki przeznaczone do rekrutacji nowych jednostek, czy wreszcie miejsca zapewniające mieszkańcom obozu nocleg i schronienie.

Z uwagi na fakt, że nasze poczynania nie uchodzą uwadze przeciwników, z czasem dochodzi do walki z hordami krwiożerczych zombie. Na pole bitwy możemy posłać nie tylko różnorodnych żołnierzy, lecz również pojazdy (wśród których prym wiodą samochody inspirowane wehikułami z filmowego Mad Maksa), a nawet samych nieumarłych – ich siła tkwi oczywiście w liczebności. O zwycięstwie przesądzają rozmiary poszczególnych armii i stopień rozwoju jednostek biorących udział w potyczce.

Rekrutowane w toku zmagań postacie zdobywają bowiem doświadczenie, co przekłada się na dostęp do coraz bardziej zaawansowanych zdolności bojowych, odblokowywanych na specjalnych drzewkach umiejętności. Warto odnotować, że choć rozgrywka w pojedynkę jest jak najbardziej możliwa, znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest zawiązywanie sojuszy z innymi graczami (komunikację zapewnia wbudowany czat). Listę atrakcji zamykają na bieżąco aktualizowane wyzwania społecznościowe.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Last Empire - War Z: Strategy na platformie AND i iOS prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Tyczy się to przede wszystkim szczegółowo zaprojektowanego środowiska oraz towarzyszącej zabawie muzyki, która łatwo wpada w ucho. Na uwagę zasługuje także przejrzysty, intuicyjny interfejs.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Last Empire - War Z: Strategy: 12+

Last Empire - War Z: Strategy Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS