Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2017, 09:47

autor: Góral

Sid Meier's Civilization VI - Macedonia kolejną cywilizacją

Wkrótce gra strategiczna Sid Meier's Civilization VI doczeka się kolejnego narodu. Tym razem będzie to dowodzona przez Aleksandra Wielkiego Macedonia.

Ledwo co doczekaliśmy się zapowiedzi Persji, a studio Firaxis Games już ujawniło kolejną nację, która pojawi się w grze strategicznej Sid Meier's Civilization VI. Tym razem będzie to Macedonia, a na jej czele stanie Aleksander Wielki – jeden z najwybitniejszych dowódców w historii ludzkości.

Wraz z nową cywilizacją pojawią się oczywiście nieobecne wcześniej jednostki. Pierwszą z nich będą Hypaspiści – wojownicy dysponujący włóczniami, krótkimi mieczami oraz tarczami. Drugą są Hetajrowie – ciężka, choć szybka formacja konna, która dobrze sprawdza się w niszczeniu obrony przeciwnika i atakowaniu odsłoniętych tyłów. Oprócz nich możemy też liczyć na unikalną budowlę w postaci Basilikoi paides. Są to „szkoły chłopców królewskich”, w których dawniej szkolono i wychowywano na Macedończyków branych do niewoli chłopaków.

Deweloper nie zdradził jeszcze dokładnego terminu premiery nowej nacji. Nie znamy też ceny dodatku, ale poprzednie wycenione są na 4,99 euro (ok. 21 zł) i nic nie wskazuje na to, by tym razem miało być inaczej. Przypominamy jeszcze, że posiadacze „podstawki” mogą obecnie kupić Australia Civilization & Scenario Pack, Poland Civilization & Scenario Pack oraz Vikings Scenario Pack.

Hypaspiści – nowa jednostka w Sid Meier's Civilization VI. - Sid Meier's Civilization VI - Macedonia kolejną cywilizacją - wiadomość - 2017-03-23
Hypaspiści – nowa jednostka w Sid Meier's Civilization VI.
Basilikoi paides. - Sid Meier's Civilization VI - Macedonia kolejną cywilizacją - wiadomość - 2017-03-23
Basilikoi paides.
Hetajrowie. - Sid Meier's Civilization VI - Macedonia kolejną cywilizacją - wiadomość - 2017-03-23
Hetajrowie.