Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 marca 2017, 10:05

Power Rangers, Life, Amok - weekendowe premiery filmowe

Nadchodzący weekend w naszych kinach wygląda bardzo ciekawie - o widzów powalczą nowi Power Rangers, dobrze oceniany kosmiczny film Life i polski dreszczowiec oparty o prawdziwą historię, Amok. Co wybierzecie?

Power Rangers

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Współczesna wersja najsłynniejszego i najbardziej plastikowego serialu o wojownikach w kolorowych kostiumach właśnie wkracza na kinowe ekrany i bez wątpienia przyciągnie do kina sporą rzeszę starszych widzów, chcących poczuć trochę nostalgii. Ale czy uda się to samo zrobić z młodszą publicznością? Zwykli licealiści dostają moc do walki ze złem, więc zło szybko się pojawia, a efektem jest walka i delikatne wskazywanie na ważne sprawy (już jest głośno m.in. o homoseksualizmie jednej z głównych postaci). Będzie hit?

 1. Reżyseria: Dean Israelite
 2. Grają: Elisabeth Banks, Bryan Cranston, Naoimi Scott

Life

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Ostatnio film Life zyskał trochę dodatkowego ruchu w Internecie za sprawą plotki, że być może to sci-fi o obcej formie życia jest tak naprawdę tajnym prequelem zapowiedzianego niedawno samodzielnego filmu o Venomie. Nawet jeśli tak nie jest, to recenzenci wydają się zgodni – to bardzo porządna produkcja dla fanów kosmicznej walki z nieznanym. Oto grupa astronautów wchodzi w kontakt z pozaziemską istotą, a konsekwencje tego są, jak zwykle, opłakane. Ja jestem zainteresowany, a Wy?

 1. Reżyseria: Daniel Espinosa
 2. Grają: Jake Gyllenhaal, Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson

Amok

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Standardowo (niestety) – plakat jest wyjątkowo brzydki, a zwiastun niewiele lepszy. Ale mając na uwadze historię stojącą u podstaw scenariusza oraz osobę Kasi Adamik za reżyserskim sterem, można mieć nadzieję, że Amok okaże się porządnym dreszczowcem. Historia autora książki, w której opisano brutalne morderstwo bliźniaczo podobne do prawdziwego, elektryzowała opinię publiczną nie tylko w Polsce, więc zrobienie z tego ekscytującego filmu wydaje się naturalną konsekwencją. No i ciekawe, jak Amok poradzi sobie w bezpośredniej konfrontacji z Prawdziwymi zbrodniami (to ten polsko-amerykański thriller z Jimem Carreyem), które opowiadają tę samą historię.

 1. Reżyseria: Kasia Adamik
 2. Grają: Mateusz Kościukiewicz, Zofia Wichłacz, Łukasz Simlat

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Azyl (prawdziwa historia państwa Żabińskich, właścicieli zoo, którzy w czasie II wojny światowej ratowali ludzi i zwierzęta),
 2. Baja Jaga (horror o tym, że niektóre legendy okazują się być straszną prawdą),
 3. Ostatnie dni miasta (efekt dziesięcioletniej pracy – dramat o Kairze i mieszkającym w nim Khalidzie; bohaterami są zarówno mężczyzna, jak i miasto),
 4. Cienie (francuski dreszczowiec; wracający do życia alkoholik zaczyna pracować dla organizacji szpiegowskiej przy odsłuchach nagrań),
 5. Sonia (familijny holenderski film o perypetiach tytułowej siedmiolatki),
 6. Zając Max ratuje Wielkanoc (animacja, której tytuł zdradza całą fabułę).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.