Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2016, 14:22

autor: Draug

Wieści ze świata (SW The Old Republic, Attack on Titan, World of Warcraft) 8/4/2016

Dziś piszemy o premierze jedenastego rozdziału z dodatku Knights of the Fallen Empire do Star Wars: The Old Republic (Visions in the Dark), zapowiedzi Attack on Titan: Wings of Freedom na PC i XOne oraz o wymuszeniu przez Blizzarda wyłączenia Nostalriusa, słynnego prywatnego serwera World of Warcraft. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire

Studio BioWare wypuściło Visions in the Dark – jedenasty z szesnastu rozdziałów dodatku Knights of the Fallen Empire do MMORPG Star Wars: The Old Republic. Przypomnijmy, że w tej części trafiamy na dziką planetę Odessen, gdzie przychodzi nam bezpośrednio zmierzyć się z imperatorem Valkorionem (władcą Eternal Empire). Ponadto możemy polecieć na Yavin, by zwerbować nowego towarzysza (Ak’ghala Usara, wojownika należącego do prastarej rasy Dashade), oraz wziąć udział w niedostępnych wcześniej wyzwaniach PvP. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

World of Warcraft – Blizzard wymusił zamknięcie Nostalriusa

Wygląda na to, że Blizzard Entertainment dorobił się skazy na swoim wizerunku firmy niezwykle przyjaznej graczom. Administratorzy Nostalriusa – jednego z najstarszych i najpopularniejszych prywatnych serwerów World of Warcraft, oferującego od wielu lat zabawę z samą „podstawką” (Vanillą) w klasycznej wersji – otrzymali ostatnio pismo od prawników reprezentujących Blizzarda, w którym zagrożono im pozwem i procesem. Tym samym Nostalrius zostanie wyłączony 10 kwietnia. Przyczyna tego zdarzenia jest dość prozaiczna – na serwerze, mającym ok. 800 tys. zarejestrowanych kont, można było bawić się za darmo (bez opłacania subskrypcji). Administratorzy Nostalriusa wystosowali petycję, dzięki której mają nadzieję nawiązać współpracę z „Zamiecią”, przekonując dewelopera, że wśród fanów World of Warcraft jest duże zapotrzebowanie na możliwość bawienia się na klasycznych zasadach, bez zmian wprowadzanych kolejnymi dodatkami i aktualizacjami.

Attack on Titan od Omega Force wyjdzie też na PC i XOne

Firma Koei Tecmo ujawniła, że najnowsza cyfrowa adaptacja mangi i anime Attack on Titan – nosząca podytuł Wings of Freedom i tworzona przez znane z serii Dynasty Warriors studio Omega Force – wychodzi nie tylko na konsole PS3, PS4 i PSV, ale również na komputery osobiste (Steam) i Xboksa One. Wersje PC i XOne zadebiutują w naszej części świata 26 sierpnia. Przy okazji tej zapowiedzi zaprezentowano także nowe screeny (znajdziecie je w naszej galerii) oraz świeży zwiastun (poniżej). Przypomnijmy, że konsolowe wydania Attack on Titan zadebiutowały w Japonii w lutym bieżącego roku, a na Zachód trafią równo z edycjami na PC i XOne.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: