Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2009, 12:22

Wieści ze świata (Puzzle Quest 2, Yakuza 3, EVE Online) 1/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: plotki o europejskiej premierze Yakuza 3, zapowiedź Puzzle Quest 2, zapowiedzi Video Game Awards 2009, premiera jedenastego dodatku do EVE Online i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: plotki o europejskiej premierze Yakuza 3, zapowiedź Puzzle Quest 2, zapowiedzi Video Game Awards 2009, premiera jedenastego dodatku do EVE Online i inne. Zapraszamy do lektury.

Panzer General: Allied Assault

Studio Petroglyph opublikowało w sieci darmową ścieżkę dźwiękową do wojennej gry strategicznej Panzer General: Allied Assault, wydanej 21 października tego roku w ramach serwisu Xbox Live Arcade. W tym samym miejscu znajdziecie kilka podcastów, w którym twórcy omawiają planszową wersję swojego dzieła, której premiera ma się odbyć w styczniu 2010 roku.

Yakuza 3

Niemiecki Amazon umieścił w ofercie grę Yakuza 3 na PlayStation 3, wydaną w Kraju Kwitnącej Wiśni w lutym bieżącego roku. Sugeruje w ten sposób, że produkcja firmy SEGA zostanie wydana na w krajach europejskich 12 marca 2010 roku. Póki co Japończycy nie potwierdzili jednak plotek na temat wydania tej bardzo udanej pozycji na amerykańskim i europejskim rynku (przeczytajcie naszą recenzję wersji japońskiej). Przypomnijmy, że według jednej z nich twórcy mieli rozpocząć we wrześniu proces tłumaczenia przygód Kazumy Kiryu na język angielski.

Wieści ze świata (Puzzle Quest 2, Yakuza 3, EVE Online) 1/12/09 - ilustracja #1

Future Wars

Firmy Headup Games oraz Radon Labs zapowiedziały turową strategię Future Wars, przeznaczoną na komputery osobiste. Produkcja ma nas zaskoczyć bogatą fabułą oraz połączeniem klasycznych reguł z nowoczesną, trójwymiarową oprawą graficzną.

TNA

Firma SouthPeak Games przejęła po zamkniętym Midway Games prawa do produkcji gier na licencji TNA – amerykańskiej federacji wrestlingu, założonej przez Jerry'ego Jarretta i jego syna Jeffa Jarretta w maju 2002 roku. Pierwszym tytułem będzie TNA iMPACT! Cross the Line przeznaczone na Nintendo DS i PSP. Produkcja zostanie wydana pod koniec bieżącego roku. Wcielimy się w niej w gwiazdy TNA i weźmiemy udział w walkach toczonych na heksagonalnych ringach.

Puzzle Quest 2

Wiosną 2010 roku na rynek wprowadzona zostanie kontynuacja świetnej produkcji Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, łączącej w sobie elementy gry logicznej w stylu Bejeweled oraz rasowej cRPG. Z informacji ujawnionych przez firmy Infinite Interactive oraz D3 Publisher wynika, że Puzzle Quest 2 zostanie wydane na Xboksa 360 i Nintendo DS. Więcej informacji znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Eye of Judgment

Wszystko wskazuje na to, że na przenośne PSP trafi kolejna ważna produkcja znana z PlayStation 3. Po takich grach, jak MotorStorm i LittleBigPlanet przyszła pora na karciankę Eye of Jugdment. Takowe rozwiązanie zasugerowała organizacja ESRB, która poddała klasyfikacji wiekowej pozycję o tytule Eye of Judgment: Legends. Ciekawe w jaki sposób rozwiązana zostanie kwestia wykorzystania kamery cyfrowej służącej w EoJ do generowania karcianych bohaterów.

Matt Hazard: Blood Bath and Beyond

Prześmiewcza strzelanina 2,5D Matt Hazard: Blood Bath and Beyond zostanie wydana w ramach Xbox Live Arcade i PlayStation Store odpowiednio 6 i 8 stycznia 2010 roku. Dzieło studia Vicious Cycle Software będzie kosztować 1200 punktów MS/14,99 dolarów. W grze wcielimy się w tytułowego Matta Hazarda, którego poznaliśmy w Eat Lead: The Return of Matt Hazard. Więcej szczegółów znajdziecie na łamach Encyklopedii.

Wieści ze świata (Puzzle Quest 2, Yakuza 3, EVE Online) 1/12/09 - ilustracja #2

Video Game Awards 2009

W trakcie wielkiej gali Video Game Awards 2009 organizowanej przez telewizję Spike,zaprezentowane zostaną zwiastuny kilku nowych produkcji. Jednym z nich będzie prezentacja Prince of Persia: Zapomniane Piaski. W trakcie kolejnego pokazu poznamy natomiast tytuł tajemniczej gry, której teaser możecie znaleźć na łamach serwisu GameTrailers. Według plotek ma to być druga odsłona strzelaniny Stranglehold lub Black Lotus studia Treyarch (twórców Call of Duty: World at War).

EVE Online

Dzisiaj na rynku debiutuje jedenaste rozszerzenie do kosmicznego MMO EVE Online. Dominion nie tylko znacznie rozbudowuje dzieło islandzkiej firmy CCP, ale również przygotowuje je do przyszłorocznego debiutu platformy społecznościowej New Eden.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Super Street Fighter IV

Avatar: The Game

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Super Street Fighter IV - nowe postacie

Gramy w SW: The Force Unleashed - Hoth Gramy!

Gramy w LEGO Indiana Jones 2 Gramy!

Red Dead Redemption

Split/Second - (Power Plays)

Shiren the Wanderer

R.U.S.E. - Strategia #1 - wersja PL

Dead to Rights: Retribution - Z dziennika dewelopera

Astro Boy: The Video Game

Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3

gry