Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2016, 13:54

Wieści ze świata (Paradox / Steam Spy, ARK: Survival Evolved, LawBreakers, Obduction, CoD Black Ops III, Destiny) 3/6/2016

Dziś piszemy o usunięciu statystyk gier firmy Paradox Interactive ze strony Steam Spy, licznych nowościach w ARK: Survival Evolved w patchu z okazji pierwszej rocznicy gry, przybliżonym terminie alfa-testów LawBreakers, dacie premiery Obduction, sprzedaży mapy The Giant do Call of Duty: Black Ops III i o terminie ujawnienia nowego dodatku do Destiny. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Paradox Interactive usuwa statystyki swoich gier ze Steam Spy

Na prośbę Paradox Interactive Siergiej Galjonkin usunął ze swojej strony Steam Spy statystyki gier wydawanych przez tę firmę. Tym samym straciliśmy wgląd chociażby do wyników sprzedaży osiąganych na platformie Steam przez tytuły takie jak Cities: Skylines, Pillars of Eternity czy Stellaris. Nie znamy powodów, dla których szwedzcy specjaliści od produkcji strategicznych zdecydowali się na taki krok. Jest to pierwszy przypadek większego wydawcy, który wyraził życzenie niepokazywania informacji o jego grach na Steam Spy.

Dużo nowości w ARK: Survival Evolved z okazji 1. rocznicy

Studio Wildcard świętuje pierwszą rocznicę ARK: Survival Evolved na PC, wprowadzając do gry dużo nowości za pośrednictwem patcha 242. Świeża zawartość obejmuje m.in. potężnego smoka, z którym można walczyć na arenie, rozbudowaną mechanikę hodowania zwierzątek, wielkiego diplodoka w roli wierzchowca, permanentne choroby (utrzymujące się nawet po odrodzeniu postaci, dopóki gracz nie zdobędzie antidotum) oraz szereg urodzinowych atrakcji. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

LawBreakers – alfa-testy jeszcze w czerwcu

Kierowane przez Cliffa Bleszinskiego studio Boss Key Productions poinformowało, że zapowiedziane kilka tygodni temu zamknięte alfa-testy sieciowej strzelanki LawBreakers ruszą jeszcze w tym miesiącu. Dokładny termin poznamy na konferencji PC Gaming Show w trakcie targów E3 (startuje ona 13 czerwca o godzinie 20:30 czasu polskiego). Chęć udziału w testach możecie zgłosić za pośrednictwem oficjalnej strony gry (przycisk w prawym górnym rogu).

Obduction – duchowy spadkobierca serii Myst wyjdzie 26.07

Studio Cyan podało dokładną datę premiery gry Obduction. Za pośrednictwem poniższego zwiastuna dowiedzieliśmy się, że pierwszoosobowa przygodówka, która stanowi duchowego spadkobiercę kultowej serii Myst (stworzonej notabene przez tego samego dewelopera) zadebiutuje 26 lipca. Tytuł będzie dostępny tylko na komputerach osobistych (Windows, OS X) i zaoferuje wsparcie dla gogli VR Oculus Rift, a jego sugerowana cena wyniesie 29,99 euro (ok. 132 zł).

Call of Duty: Black Ops III – mapa The Giant w sprzedaży

Firma Activision udostępniła wszystkim posiadaczom Call of Duty: Black Ops III do kupienia mapę The Giant – specjalny etap w trybie zombie (remake Der Riese z Call of Duty: World at War), który do tej pory był oferowany wyłącznie nabywcom specjalnych wydań gry i przepustki sezonowej. Rzeczone DLC kosztuje 5,99 euro (ok. 26 zł), niezależnie od platformy sprzętowej – PC, PS4, PS3 lub XOne. Mapa ma zostać udostępniona także na X360, ale nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Destiny – zapowiedź nowego dodatku 9 czerwca

Studio Bungie zapowiedziało, że 9 czerwca o godzinie 19:00 (czasu polskiego) na Twitchu transmitowane będzie ujawnienie „kolejnej przygody” – czyli najpewniej następnego dużego dodatku do strzelanki Destiny. Towarzyszący tej wiadomości obrazek (widoczny poniżej) wskazuje, że rozszerzenie może nosić tytuł Rise of Iron, tak jak sugerowały przecieki sprzed kilkunastu dni.

Wieści ze świata (Paradox / Steam Spy, ARK: Survival Evolved, LawBreakers, Obduction, CoD Black Ops III, Destiny) 3/6/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: