Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 czerwca 2016, 13:46

autor: Adrian Werner

Romancing SaGa 2 - Square Enix kontynuuje rozpieszczanie fanów jRPG-ów

Studio Square Enix wypuściło na rynku mobilnym grę Romancing SaGa 2, czyli remake wyśmienitego 16-bitowego RPG-a z 1993 roku. To kolejny przykład produkcji w modelu premium, a więc pozbawionej mikropłatności.

Square Enix coraz lepiej radzi sobie w kategorii premium na rynku mobilnym. Najnowszym tego przykładem stało się wydane kilka dni temu Romancing SaGa 2, czyli remake wyśmienitego japońskiego RPG-a, wydanego pierwotnie w 1993 roku na konsolę Super Famicon (w Europie znanej jako Super Nintendo Entertainment System).

Romancing SaGa to jedna z tych serii, które cieszą się sporą popularnością w Japonii, a mimo to większość ich odsłon nie ukazuje się na Zachodzie. Taki los spotkał właśnie Romancing SaGa 2, które w swojej pierwotnej konsolowej formie nigdy nie opuściło granic Kraju Kwitnącej Wiśni. Dopiero teraz, dzięki odświeżonej wersji opracowanej z myślą o rynku mobilnym możemy zagrać w anglojęzyczną wersję i bardzo dobrze, gdyż jest to jeden z najlepszych RPG-ów opracowanych przez studio Square w trakcie 16-bitowej generacji.

Fundamentem fabuły jest legenda o Siedmiu Bohaterach. Według niej, dawno temu wygnali oni zło ze świata, po czym słuch o nich zaginął. Ludzie wierzyli jednak, że gry kraina znajdzie się w potrzebie, herosi powrócą. Tak też się stało wiele wieków później. Niestety, sławni wojownicy nie powrócili jako szlachetni bohaterowie, a jako demony. Gra opowiada o królewskiej dynastii z zamku Avalon, która bierze na swoje barki obowiązek zniszczenia Siódemki i przywrócenia pokoju na świecie.

Zadanie to jest na tyle poważne, że jedno życie nie wystarczy, aby je zrealizować. Dlatego Romancing SaGa 2 opowiada historię całego rodu. Pierwszych dwóch władców ustalili autorzy, ale potem po śmierci drugiego z nich za każdym razem sami decydujemy, który z czterech prezentowanych kandydatów zostanie następcą tronu. Cechy rodziców przechodzą na potomków, przez co każde kolejne pokolenie zaczyna na wyższym poziomie doświadczenia. Same mechanizmy rozgrywki łączą elementy RPG z aspektami strategicznymi. Podczas zabawy udajemy się na przygody, rozwijamy drużynę i walczymy z potworami w trybie turowym, ale jednocześnie musimy także gromadzić podatki, zarządzać budżetem królestwa oraz zajmować nowe terytoria.

Mobilne Romancing SaGa 2 ukazało się w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Nie jest to pozycja tania, gdyż została wyceniona na 79 złotych. Ale gra wynagradza to imponującymi rozmiarami, gdyż kampania zapewnia ponad trzydzieści godzin zabawy.

Romancing SaGa 2 w App Store

Romancing SaGa 2 w Google Play

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Romancing SaGa 2

Romancing SaGa 2