Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2012, 14:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Need for Speed: Most Wanted, Dota 2) 21/8/12

Dziś piszemy m.in. o wsparciu dla kontrolerów Kinect oraz PlayStation Move w grze Need for Speed: Most Wanted, specjalnym narzędziu do wykorzystania w Dota 2, a także nowym projekcie studia Harmonix. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Harmonix

Zespół Harmonix (Dance Central, Rock Band) zatrudni projektanta mającego zaprojektować elementy systemu walki w grze dla jednego gracza, reprezentującej „nową markę na następną generację sprzętu”. John Drake ze studia Harmonix potwierdził, że deweloper pracuje nad wieloma nowymi seriami na „nową generację sprzętu”. Największym zaskoczeniem jest jednak fakt, że zespół znany dotychczas przede wszystkim za sprawą produkcji muzycznych tworzy najwyraźniej jakąś grę akcji.

Need for Speed: Most Wanted

Studio Criterion Games potwierdziło, że gra Need for Speed: Most Wanted otrzyma wsparcie dla kontrolerów PlayStation Move oraz Kinect. Posiadacze Xboksa 360 będą mogli wydawać komendy głosowe, polegające na przykład na zaaplikowaniu pewnych części do samochodu. Z kolei użytkownicy PlayStation 3 skorzystają z nakładek na PlayStation Move imitujących kierownicę i kierować w ten sposób samochodem. Obsługa tych kontrolerów będzie opcjonalna.

Dota 2

Firma Valve Software ogłosiła, że wszyscy użytkownicy platformy Steam otrzymali dostęp do narzędzia Spectacor Client. Pozwala ono oglądać na żywo turniejowe mecze rozgrywane w grze Dota 2 – istnieje także możliwość obejrzenia spotkań już odbytych. Narzędzie jest dostępne pod tym adresem.

Deadly Premonition 2

Jeden z projektantów gry Deadly Premonition powiedział w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że studio Access Games pracuje nad nowym projektem, który ma ukazać się na rynku z okazji dziesięciolecia istnienia zespołu. Jednocześnie nie zaprzeczył, że będzie to kontynuacja dotychczas wydanej produkcji. Nie można więc wykluczyć, że mowa o Deadly Premonition 2. Na oficjalne potwierdzenie tych przypuszczeń musimy jednak poczekać.

Double Fine Happy Action Theater

W serwisie Giant Bomb pojawił się film zapowiadający kontynuację gry Double Fine Happy Action Theater. Podobnie jak pierwowzór, sequel oferować będzie wiele różnych minigier przeznaczonych dla całej rodziny i korzystających z kontrolera Kinect. Osoby, które po zakupie drugiej części pozostaną w posiadaniu pierwszej odsłony, będą mogły przenieść z niej wszystkie konkurencje, aby wyeliminować konieczność żonglowania płytami w czasie zabawy. Kontynuacja Double Fine Happy Action Theater zadebiutuje w tym roku na Xboksie 360.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: