Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2012, 16:24

autor: Olek

Powstaje smartfonowa adaptacja planszówki Warhammer Quest

Studio Rodeo Games oraz firma Games Workshop zapowiedziały Warhammer Quest. Strategia turowa z elementami przygodowej gry akcji, stanowiąca adaptację popularnej planszówki, ukaże się wiosną przyszłego roku w wersji na platformy przenośne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS.

Powstaje smartfonowa adaptacja planszówki Warhammer Quest - ilustracja #1
Warhammer Quest będzie pierwszą smartfonową grą w uniwersum Warhammera

Fani Warhammera od ładnych kilku lat czekają na nową grę wideo w popularnym uniwersum dark fantasy. Niestety, póki co takową otrzymają jedynie posiadacze smartfonów i tabletów, na których w przyszłym roku pojawi się Warhammer Quest. Pierwsze efekty prac deweloperów ze studia Rodeo Games zaprezentowane zostaną we wrześniu, podczas dorocznego konwentu miłośników gier planszowych – Games Day w Birmingham (Wielka Brytania).

Twórcy smartfonowej adaptacji obiecują zachować najważniejsze elementy mechaniki i klimatu oryginalnego Warhammer Quest. Graczom przyjdzie więc kierować poczynaniami czwórki awanturników, którzy w poszukiwaniu sławy i bogactwa zapuszczają się do pełnego niebezpieczeństw lochu. Na drodze herosów stanie cała masa potworów zamieszkujących Stary Świat.

Pod względem technologicznym, powstająca gra bazować będzie na autorskim silniku Taurus. Technologia ta znalazła zastosowanie w dwóch wcześniejszych produkcjach studia Rodeo Games – Hunters i Hunters 2.

„Korzystając z jednego z naszych wypróbowanych i sprawdzonych silników, możemy skupić się na dewelopingu tych elementów, które sprawiły, że gra Warhammer Quest stała się tak znakomitą planszówką – prawdziwie unikalnych postaciach bohaterów oraz brutalnych przeciwnikach, wywodzących się spośród wszystkich ras uniwersum Warhammera – przekonuje Laurent Maguire, jeden z założycieli studia Rodeo Games.

Powstaje smartfonowa adaptacja planszówki Warhammer Quest - ilustracja #2

Według założeń ekipy deweloperskiej, gra pojawi się wiosną przyszłego roku w ofercie sklepu AppStore. Rzecz jasna będą mogli w nią zagrać użytkownicy smartfonów i tabletów produkowanych przez firmę Apple. Czy fani Warhammera doczekają się także konwersji na inne platformy? W tej chwili trudno wyrokować, zważywszy na skomplikowaną sytuację związaną z prawami licencyjnymi do tej marki w świecie gier wideo.

Powstaje smartfonowa adaptacja planszówki Warhammer Quest - ilustracja #3Planszowy pierwowzór Warhammer Quest wydany został w 1995 roku przez firmę Games Workshop. Gra pozwalała na wspólną zabawę czterem graczom, których bohaterowie w poszukiwaniu skarbów przemierzali rozległy, losowo generowany loch pełen orków, goblinów, minotaurów i innych potworów. Rozgrywka wyróżniała się przede wszystkim naciskiem na kooperację i zapewniała około 2 godzin zabawy.

Warto dodać, że od dwóch lat grupa fanów Warhammer Quest pracuje nad polską wersją językową planszówki. Ich starania można zobaczyć na internetowej stronie projektu Przygodowy Młot Bojowy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Warhammer Quest
  2. Strona internetowa studia Rodeo Games
  3. Strona internetowa firmy Games Workshop
gry