Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2013, 12:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Hawken, Project Phoenix, The Empty World) 5/9/13

Dziś piszemy m.in. o darmowej aktualizacji gry Hawken, zapowiedzi Project Phoenix w wersjach na PlayStation 4 i PlayStation Vita, a także ujawnieniu niezależnej produkcji The Empty World. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Władca Pierścieni: Wojna na Północy. Dzieło zespołu Snowblind Studios możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 22 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

MirrorMoon EP

Wczoraj w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zadebiutowała gra niezależna MirrorMoon EP autorstwa studia Santa Ragione. Jest to nastawiona na eksplorację przygodówka pierwszoosobowa z licznymi zagadkami do rozwiązania i akcją umieszczoną w kosmosie. Do 11 września gra jest dostępna z 10% zniżką za 8,09 euro (ok. 34 zł).

The Empty World

Belgijskie studio Tale of Tales (The Endless Forest, The Graveyard) zapowiedziało grę The Empty World. Tytuł został ujawniony na imprezie Independent Games Summit w Kolonii i nie znamy na jego temat żadnych szczegółów. Wypuszczono jedynie krótki teaser z datą premiery ustaloną na 2015 rok.

Project Phoenix

Studio Creative Intelligence Arts zapowiedziało na Kickstarterze, że gra Project Phoenix ukaże się nie tylko na PC, ale także na PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Project Phoenix to przedstawiciel gatunku jRPG z elementami RTS-a, nad którym pracują m.in. osoby odpowiedzialne za Diablo III, L.A. Noire, The Elder Scrolls V: Skyrim, Valyria Chronicles, czy serię Final Fantasy. Twórcy zbierają pieniądze potrzebne na stworzenie gry za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Do tej pory zgromadzono ponad 730 tysięcy dolarów (podczas gdy potrzeba było 100 tysięcy dolarów), a do końca akcji pozostało 5 dni.

Hawken

Studio Adhesive Games wypuściło aktualizację Ascension Update (oznaczoną numerem 0.9.4) do wersji beta gry Hawken. Wprowadza ona m.in. mapę Eco, ale także pewne zmiany w systemie rozwijania potężnych mechów i odblokowywania ulepszeń. Łatka dodaje również wsparcie dla klanów i przynosi ze sobą wiele poprawek balansujących rozgrywkę. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnym forum, a najważniejsze zostały przedstawione w poniższym filmie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Raptor: Call of the Shadows 2010 Edition
  2. Nihilumbra
  3. War for the Overworld
  4. Destiny
  5. The Legend of Zelda: The Wind Waker HD
  6. Killzone Najemnik
  7. Kerbal Space Program

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Farming Simulator 2013 – zwiastun na premierę wersji konsolowych
  2. KickBeat – zwiastun na premierę
  3. Killer Instinct - gameplay