Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka War for the Overworld (PC)
OkładkaWar for the Overworld (PC)

War for the Overworld PC

Osadzona w realiach fantasy humorystyczna strategia czasu rzeczywistego, będąca duchowym spadkobiercą legendarnej gry Dungeon Keeper z 1997 roku. Tytuł jest debiutem niezależnego studia Subterranean Games.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS

War for the Overworld Premiera PC

2kwietnia2015

pudełko PL

10kwietnia2015

producent: Subterranean Games wydawca: Subterranean Games wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do War for the Overworld

Diablo III

Dungeon Keeper 2

Dungeons

War for the Overworld to osadzona w klimatach humorystycznego fantasy strategia czasu rzeczywistego koncentrująca się na aspekcie ekonomicznym. Jest to debiutancki projekt studia Subterranean Games.

Grę opracowano jako duchowego spadkobiercę serii Dungeon Keeper i autorzy odtworzyli większość podstawowych elementów tego cyklu. Jednocześnie nie ograniczyli się tylko do rekonstrukcji rozwiązań studia Bullfrog i zaoferowali również sporo własnych pomysłów. Wcielamy się we władcę podziemnego królestwa. Na początku podległa nam domena jest skromnych rozmiarów i naszym zadaniem jest rozwinięcie jej do poziomu prawdziwego imperium zła. Oczywiście, zamieszkujące powierzchnię siły dobra pod przewodnictwem Cesarza Stockingtona nie zamierzają się temu przyglądać z założonymi rękoma i spróbują pokrzyżować nam plany.

Gra jest strategią czasu rzeczywistego, w której nacisk położono przede wszystkim na aspekt ekonomiczny i odpowiednie planowanie architektury lochów. Zabawa polega głównie na rozbudowie podziemi oraz tresowaniu zamieszkujących je potworów, tak aby były zdolne rozerwać na strzępy wszystkich szlachetnych bohaterów, którzy zapuszczą się do naszych podziemi. Stawianie pełnych pułapek korytarzy i pomieszczeń oraz werbowanie armii zła wymaga jednak uprzedniego stworzenia zdrowej podziemnej gospodarki. Podległe nam monstra posiadają własne potrzeby i bez ich zaspokojenia nie możemy liczyć na ich posłuszeństwo. Niektórym potworom wystarczy wyżywienie, ale potężniejsze maszkary zażądają również zapłaty w złocie. W odpieraniu ataków pomagają nam nie tylko własne armie, ale również bogaty wybór struktur defensywnych oraz pułapek. Otrzymujemy też dostęp do rozbudowanego systemu zaklęć. Co więcej, niektóre monstra wyznają mroczne bóstwa i jeśli dostarczymy im odpowiednich składników, to odprawią specjalne rytuały zapewniające nam dodatkową przewagę. Wszystkim tym bawimy się w ramach fabularnej kampanii lub trybu swobodnego. Nie zabrakło również rozgrywek multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 216 głosów czytelników.

War for the Overworld cena w dniu premiery: 94,90 PLN

Klasyfikacja PEGI War for the Overworld

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

War for the Overworld Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GT 440/Radeon HD 4870 lub lepsza
 • Windows 7/8
 • Zalecane:
 • Quad Core 2.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 520/Radeon HD 5870 lub lepsza
 • 8 GB
 • Windows 7/8