Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 stycznia 2013, 11:45

Sukces Kickstartera strategii War for the Overworld - duchowego spadkobiercy Dungeon Keepera

Mamy dobre wieści dla fanów gier pokroju Dungeon Keeper. Sukces osiągnął Kickstarter strategii War for the Overworld, która zapowiadana jest jako duchowy spadkobierca klasycznej serii studia Bullfrog.

Dungeon Keeper to jedna z tych rzadkich serii, które naprawdę zasługują na miano kultowej. Jej fani przez wiele lat byli jednak ignorowani przez wydawców. Dopiero od niedawna zaczęło to ulegać zmianie, dzięki czemu otrzymaliśmy szereg projektów inspirowanych tym cyklem, takich jak m.in. dwie odsłony Dungeons oraz przeglądarkowe Dungeon Overlord i Dungeon Empires. Żadna z tych produkcji nie dorównała jednak klasykom studia Bullfrog. Chęć otrzymania wreszcie godnego spadkobiercy serii sprawiła, że gracze potężnie wsparli Kickstartera projektu War for the Overworld. Jego twórcy, czyli ludzie ze studia Subterranean Games, prosili o 150 tysięcy funtów. Obecnie licznik na stronie akcji pokazuje już 168 tysięcy, a do końca zbiórki pozostały prawie trzy dni, więc zgromadzona suma ulegnie jeszcze zwiększeniu.

  1. War for the Overworld – strona Kickstartera
  2. War for the Overworld – oficjalna strona gry

Autorzy chcą odtworzyć wszystko to, co czyniło serię Dungeon Keeper tak miodną, ale nie ograniczą się jedynie do rekonstrukcji rozwiązań studia Bullfrog i zaoferują również sporo własnych pomysłów. Wcielimy się we władcę podziemnego królestwa. Na początku podległa nam domena będzie skromnych rozmiarów i naszym zadaniem ma być rozwinięcie jej do poziomu prawdziwego imperium zła. Oczywiście, zamieszkujące powierzchnię siły dobra pod przewodnictwem Cesarza Stockingtona nie zamierzają się temu przyglądać z założonymi rękoma i spróbują pokrzyżować nam plany.

Zabawa będzie polegała głównie na rozbudowie lochów i tresowaniu zamieszkujących je potworów, tak aby były zdolne rozerwać na strzępy wszystkich szlachetnych bohaterów, którzy zapuszczą się do naszego podziemi. Gra będzie strategią czasu rzeczywistego, w której nacisk położony zostanie przede wszystkim na aspekt ekonomiczny i odpowiednie planowanie architektury lochów. Stawianie pełnych pułapek korytarzy i pomieszczeń oraz werbowanie armii zła wymagać będzie stworzenia zdrowej podziemnej gospodarki.

Podległe nam monstra posiadać mają własne potrzeby i bez ich zaspokojenia nie będziemy mogli liczyć na ich posłuszeństwo. Niektórym potworom wystarczy wyżywienie, ale potężniejsze maszkary zażądają również zapłaty w złocie. W odpieraniu ataków pomogą nam nie tylko własne armie, ale również bogaty wybór struktur defensywnych oraz pułapek. Otrzymamy też dostęp do rozbudowanego systemu zaklęć. Co ciekawe, niektóre monstra wyznawać będą mroczne bóstwa i jeśli dostarczymy im odpowiednich składników, to odprawią specjalne rytuały zapewniające nam dodatkową przewagę. Wszystkim tym bawić się będziemy w ramach fabularnej kampanii lub trybu swobodnego. Nie zabraknie również rozgrywek multiplayer.

War for the Overworld powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera zapowiadana jest na sierpień tego roku. Autorzy udostepnili już wczesne grywalne demo:

  1. War for the Overworld – pobierz demo

Warto na koniec dodać, że projekt otrzymał błogosławieństwo ludzi, którzy odegrali kluczowe role przy produkcji serii Dungeon Keeper. Do wsparcia Kickstartera zachęcają tacy weterani ze studia Bullfrog jak Mike Man, Simon Carter, David Amor oraz przede wszystkim sam Peter Molyneux.