Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project Phoenix (PC)
OkładkaProject Phoenix (PC)

Project Phoenix PC

Project Phoenix to hybryda gatunków jRPG i RTS, stworzona przez niezależny zespół doświadczonych twórców ze wszystkich stron świata.

RPG | fantasy | RTS | turowe | taktyczne | crowdfunding | indie | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Phoenix Premiera PC

anulowana

producent: Area 35 wydawca: Area 35 Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Project Phoenix

Sword Coast Legends

Kyn

Windchaser

Project Phoenix to osadzona w realiach fantasy gra jRPG, która zawiera również liczne elementy charakterystyczne dla gatunku RTS. Za jej powstaniem stoi niezależny zespół Creative Intelligence Arts, złożony z doświadczonych deweloperów z całego świata, zarówno ze Wschodu, jak i z Zachodu.

Akcja gry została osadzona w uniwersum o nazwie Azuregard. Jest to klasyczny fantastyczny świat, zamieszkany przez rasy pokroju ludzi, elfów czy orków. Fabuła toczy się w niespokojnych czasach, kiedy to orkowe najazdy stają się coraz bardziej natarczywe, południowe krainy wypatrują napaści ze strony wolnych ludzi, znów zbierających siły, by raz jeszcze spróbować obalić Cesarstwo, a elfowie dostrzegają na niebie proroczą gwiadzę, zwiastującą nadejście czasów, w których przyszłość całego Azuregard stanie pod znakiem zapytania. W takich to okolicznościach przychodzi rozpocząć przygodę głównemu bohaterowi gry, paladynowi Marcusowi Sternowi. Spotkawszy anioła cierpiącego na amnezję, wyrusza on na wyprawę mającą przynieść mu odpowiedź na pytanie, gdzie jest jego miejsce na świecie, a nawet doprowadzić do tego, że los uniwersum znajdzie się w jego rękach. Lecz paladyn nie jest sam w tej podróży - oprócz wspomnianego anioła towarzyszą mu także elfia księżniczka Sylrianah, pragnąca poznać świat leżący poza jej puszczą, oraz Zarum, mag bitewny, którego dręczą wewnętrzne konflikty.

Zważywszy na drużynowy charakter rozgrywki, Project Phoenix miejscami bardziej przypomina RTS-a niż grę z gatunku jRPG. W momencie, kiedy dochodzi do walki, zostajemy bowiem przeniesieni na odrębną arenę, którą oglądamy z lotu ptaka. Pola bitew są stosunkowo rozległe (na tyle, że pojawia się na nich mgła wojny), a obecność zmiennego ukształtowania terenu czy obiektów możliwych do zniszczenia daje sposobność do zastosowania różnorodnych taktyk. Oprócz starć z mniejszymi lub większymi grupami podrzędnych przeciwników, gra oferuje też epickie starcia z bossami.

Nie mniej ważnym elementem niż walka jest tutaj eksploracja. Uniwersum Azuregard ma pokaźne rozmiary i oferuje nam mnogość wiosek, miast i innych miejsc do zbadania, zamieszkanych przez liczne postacie, które obdarzono własnymi historiami. Nie brakuje też tajemniczych ras i kultur do poznania. Ponadto otwarta struktura przemierzanego świata sprawia, że nie jesteśmy stale pchani przez fabułę ku nowym wyzwaniom - sami decydujemy, w jakim tempie poznamy dalszy ciąg historii. Jak przystało na produkcję reprezentującą gatunek RPG, każdy członek naszej drużyny może być rozwijany, podążając w różnych kierunkach w obrębie swojej klasy. W trakcie przygód zdobywamy również ekwipunek, który rozdzielamy między bohaterów.

Jak wspomniano, Project Phoenix należy do gatunku japońskich gier RPG, co odzwierciedla się również w stylu graficznym, jaki nadano tytułowi. Trójwymiarowa oprawa tętni barwami, a projekty postaci wyglądają jak wyjęte z kart mangi. Istotnym elementem omawianej produkcji jest także muzyka, za którą odpowiada między innymi Nobuo Uematsu, kompozytor odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową serii Final Fantasy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Phoenix: 12+