Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Windchaser (PC)
OkładkaWindchaser (PC)

Windchaser PC

Windchaser to przygotowana przez ekipę deweloperską studia Chimera Entertainment strategia czasu rzeczywistego (RTS) z elementami taktycznymi i cRPG. Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie Ensai, w którym magia miesza się z techniką.

Strategiczne | fantasy | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Windchaser Premiera PC

8maja2008

pudełko PL

15lipca2009

producent: Chimera Entertainment wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Windchaser

Sword Coast Legends

Project Phoenix

Kyn

Windchaser to debiutancka produkcja młodego, niemieckiego studia deweloperskiego Chimera Entertainment. Autorzy określają swoje pierwsze dziecko mianem taktycznej gry czasu rzeczywistego, ciekawie łączącej elementy różnych gatunków i umiejscowionej w fantastycznym świecie Ensai.

W grze wcielamy się w postać młodego adepta sztuk magicznych Ioana, który rozpoczyna swoją wielką przygodę. Szybko okaże się, że młodzieniec posiada ogromną moc. Może on dzięki niej zmienić losy całego świata. Akcja została osadzona w fantastycznej krainie łączącej elementy fantasy z technologią. Pojawia się więc magia, ale i tytułowa machina latająca, będąca jednocześnie mobilną bazą i centrum dowodzenia jednej z gildii.

W grze kontrolujemy najwyżej tylko kilka jednostek – zarówno bohaterów i przeciętnych wojowników - podzielonych na drużyny. Każda postać reprezentuje jedną ze szkół walki – koncentrację, dyscyplinę i chaos – które określają dodatkowo jej skuteczność w walce z przeciwnikami (np. koncentracja zwalcza dyscyplinę). Gra polega więc na budowaniu drużyn pod katem kolejnych grup wroga.

Oprócz samej walki Windchaser to także tytułowy statek. Nie jest to jednak typowa baza, gdyż w grze nie pojawia się konwencjonalne zbieranie surowców, czy rozbudowa infrastruktury. Na pokładzie latającej machiny możemy identyfikować znalezione przedmioty, produkować miksturki, ulepszać wyposażenie, prowadzić różne badania, czy po prostu przewozić naszych bohaterów. Fregata pozwala również wykopywać pewne artefakty z określonych miejsc na mapie.

Cała zabawa została podzielona na dwie kampanie składające się w sumie z kilkunastu misji, które oferują wiele wyzwań, przygód i dynamicznych zwrotów akcji. Oprawa audiowizualna gry stoi na dość przyzwoitym poziomie. Autorzy zastosowali wiele uproszczeń i dość ciekawą konwencję w kwestii skali – jednostki w porównaniu do budynków są bardzo duże i dzięki temu dobrze widoczne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Windchaser cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Windchaser

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Windchaser Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP/Vista