Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2013, 19:24

autor: qjin

Project Phoenix – akcja na Kickstarterze zakończyła się sukcesem

Zbiórka pieniędzy na Project Phoenix została zakończona – twórcom udało się zebrać na produkcję nieco ponad milion dolarów. Gra zadebiutuje na większej liczbie platform, niż początkowo zakładano.

Project Phoenix to produkcja kierowana głównie do miłośników jRPG-ów i drużynowych strategii w klimatach fantasy - Project Phoenix – akcja na Kickstarterze zakończyła się sukcesem - wiadomość - 2013-09-11
Project Phoenix to produkcja kierowana głównie do miłośników jRPG-ów i drużynowych strategii w klimatach fantasy

Rozpoczęta w połowie sierpnia inicjatywa na platformie Kickstarter zyskała na tyle dużą popularność, że Project Phoenix został sfinansowany już w kilka godzin po debiucie. Akcja zakończyła się dzisiaj z wynikiem nieco ponad miliona dolarów (plus ponad 30 tys. dolarów z PayPala) – tę kwotę wpłaciło niespełna 16 tys. osób. Co prawda, nie udało się osiągnąć wszystkich celów dodatkowych, ale dzięki znacznemu przekroczeniu minimalnego pułapu gra zostanie odpowiednio rozbudowana. Project Phoenix wzbogaci się o dodatkowe utwory muzyczne, modele postaci i potworów, system modyfikacji bohaterów, świat z możliwością swobodnej eksploracji, walkę w ciele krakena czy kolejne dodatki dla osób wspierających inicjatywę. Po szczegóły odsyłamy na stronę Kickstarter.

Niestety, nie udało się odblokować kolejnych terenów do zwiedzenia, zadań pobocznych, rozbudowanego drzewka umiejętności, ulepszonych przerywników filmowych, bardziej rozbudowanej linii fabularnej czy trybów wieloosobowych. Twórcy potrzebowali na wykonanie wielu tych elementów znacznie wyższej kwoty, sięgającej nawet 4,85 mln dolarów, co od początku wydawało się mało realne do osiągnięcia.

Jeden z artworków prezentujących postać z gry - Project Phoenix – akcja na Kickstarterze zakończyła się sukcesem - wiadomość - 2013-09-11
Jeden z artworków prezentujących postać z gry

Project Phoenix ma być połączeniem najlepszych cech charakterystycznych dla gatunku jRPG-ów oraz drużynowych strategii. Nad produkcją pracują weterani branży, którzy maczali palce w takich grach, jak Diablo III, L.A. Noire, Final Fantasy, Skyrim czy Valkyria Chronicles. Więcej o tym ambitnym projekcie dowiecie się z naszych poprzednich newsów (1 i 2).

Tytuł zadebiutuje nie tylko na komputerach PC, Mac i Linux, ale także na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita oraz – w skromniejszej wersji – na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Premiera odbędzie się najwcześniej w 2015 roku.