Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2013, 19:50

autor: Ender

Grand Theft Auto Online – nowe szczegóły rozgrywki

W magazynie Game Informer pojawiła się masa nowych szczegółów związanych z trybem multiplayer w grze Grand Thef Auto V. Twórcy zdradzili wiele informacji związanych z mechaniką zabawy oraz liczbą i kształtem dostępnych misji.

Serwery multiplayer ruszą na początku października - Grand Theft Auto Online – nowe szczegóły rozgrywki - wiadomość - 2013-09-11
Serwery multiplayer ruszą na początku października

W najnowszym numerze magazynu Game Informer pojawiała się cała masa szczegółów związanych z trybem multiplayer w grze Grand Theft Auto V. Jak już wiemy, będzie on samodzielnym modułem, nazwanym Grand Theft Auto Online, który twórcy mają zamiar rozwijać i wzbogacać przez najbliższe lata. W wywiadzie deweloperzy pochwalili się, że udało im się osiągnąć coś bliskiego ich pierwotnemu marzeniu o stworzeniu gry, oferującej wszystko to co standardowe Grand Theft Auto, w której możemy spotkać się innymi żywymi ludźmi. Twórcy liczą przy tym, że dzięki ogromowi przygotowanych przez nich aktywności i zadań, gracze spędzą długie godziny w GTA Online, nie nudząc się i nie wykonując w kółko tych samych zadań.

Akcja trybu multiplayer rozgrywa się tuż po wydarzeniach z kampanii dla pojedynczego gracza. Rozpoczynając zabawę stworzymy własnego bohatera. Wybierzemy płeć, wygląd zewnętrzny oraz szereg innych opcji związanych z trybem życia i osobowością. Wpływają one na startowe statystyki postaci, które w trakcie rozgrywki będziemy mogli jednak poprawiać. Głównym celem graczy będzie zebranie jak największej ilości funduszy, zarówno pod postacią żywej gotówki, jak i samochodów oraz nieruchomości. Awansując w drabinie przestępczego półświatka spotykać będziemy nowe postacie, które przedstawione zostaną w formie krótkich przerywników fabularnych. Gra nie nie posiada jednak definitywnego końca czy misji zamykającej nam dalszą drogę rozwoju.

Praca w grupie będzie jednym z najważniejszych aspektów trybu multiplayer - Grand Theft Auto Online – nowe szczegóły rozgrywki - wiadomość - 2013-09-11
Praca w grupie będzie jednym z najważniejszych aspektów trybu multiplayer

Twórcy obiecują, że przygotowali ponad 500 różnych misji. Gracze będą mogli robić wszytko to, co w trybie singleplayer. Weźmiemy udział w napadach, rabunkach, wyścigach, szturmach na kryjówki gangów, kradzieżach opancerzonych pojazdów, a także rozgrywkach tenisowych oraz golfowych i skokach spadochronowych. GTA Online ma brać pod uwagę nasz styl gry i proponować w pierwszej kolejności odpowiadające mu zadania. Podczas ich wykonywania możemy liczyć na dodatkowe wsparcie ze strony różnych sojuszników. Jeżeli jesteśmy np. w dobrej komitywie z członkami motocyklowego gangu, otrzymamy pomoc ich grupy. Równie przydatna okaże się współpraca z firmami ochroniarskimi, oferującymi np. ataki z powietrza.

Najprostsze misje wykonamy samodzielnie, jednak trudniejsze i bardziej skomplikowane wyzwania przejdziemy jedynie z innymi osobami. Poza łupami, po każdej misji grupy graczy będą zdobywać wspólne punkty reputacji (są one przyznawane także indywidualnie każdemu członkowi zespołu). Wyjątkowo ważną pozycje będzie sprawował lider drużyny. To on zdecyduje o podziale zdobytych pieniędzy i sprzętu, przed misjami wyznaczy natomiast role i pozycje graczy, a także poziom trudności zadania. W razie trudności lub niepowodzenia, ratować musimy się ucieczką przed stróżami prawa. Policjantom wymkniemy się w standardowy sposób, znikając z pola widzenia radiowozów i funkcjonariuszy.

Gracze będą mogli bawic się wspólnie, przemierzając wiele kilometrów kwadratowych terenów przygotowanych dla trybu singleplayer - Grand Theft Auto Online – nowe szczegóły rozgrywki - wiadomość - 2013-09-11
Gracze będą mogli bawic się wspólnie, przemierzając wiele kilometrów kwadratowych terenów przygotowanych dla trybu singleplayer

Co ciekawe, inni gracze będą mogli nas napaść i okraść z posiadanej gotówki. Zachęcani jesteśmy w ten sposób do tego, by nie trzymać pieniędzy ze sobą, a korzystać z kont bankowych oraz bankomatów. Na złodzieju możemy się zemścić wyznaczając nagrodę za jego głowę, którą mogą zdobyć inni uczestnicy zabawy. Aby na ulicach Los Santos nie wybuchł zbyt duży chaos, możemy aktywować tryb pasywny, w którym nie jesteśmy niepokojeni przez pozostałych graczy, wyłącza się on jednak po pierwszym wystrzale z broni. Ponieważ liczba osób mogących jednocześnie uczestniczyć w zabawie jest ograniczona, będą oni dobierani w określony sposób. W pierwszej kolejności system szuka więc graczy z naszej listy przyjaciół oraz ludzi posiadających podobne do naszego doświadczenie oraz dorobek w grze.

Nabywane nieruchomości pełnią wielorakie role. W zależności od klasy domu, będziemy mogli trzymać w jego garażu od dwóch do nawet dziesięciu aut. W każdej chwili zaprosimy do niego znajomych, którym możemy pochwalić się kolekcją. Zorganizujemy również zakrapiane imprezy, na których obejrzymy występy striptizerki, przygotowane przez Rockstar programy telewizyjne lub powtórki z policyjnych pościgów naszych znajomych. Najdroższe rezydencje pozwolą nam również na kompleksowe planowanie kolejnych misji dla gangu.

Premiera Grand Theft Auto V nastąpi 17 września na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy). Gra jest dostępna w przedsprzedaży u wszystkich najpopularniejszych sprzedawców w naszym kraju, a najbardziej atrakcyjne cenowo oferty znajdziecie w tym miejscu. Warto dodać, że serwery Grand Theft Auto Online zostaną włączone dopiero dwa tygodnie po debiucie gry, 1 października.

  1. Nowe Grand Theft Auto w pigułce, czyli wszystko, co wiemy of GTA V
  2. Widzieliśmy GTA V w akcji - nowe Grand Theft Auto największym sandboksem w historii
  3. Grand Theft Auto V - nadchodzi gra totalna
  4. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V