Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2013, 20:29

autor: qjin

Steam Family Sharing – opcja dzielenia się grami z innymi już wkrótce dostępna

Zgodnie z pogłoskami sprzed paru miesięcy, firma Valve przygotowuje się do uruchomienia nowej funkcji w ramach platformy Steam. Family Sharing, bo o niej mowa, umożliwi dzielenie się swoją biblioteką gier ze znajomymi oraz członkami rodziny. Testy beta wystartują w ciągu najbliższego tygodnia.

Funkcja Steam Family Sharing zostanie udostępniona najpierw nielicznym, a po wyjściu z fazy beta - wszystkim użytkownikom platformy firmy Valve - Steam Family Sharing – opcja dzielenia się grami z innymi już wkrótce dostępna - wiadomość - 2013-09-11
Funkcja Steam Family Sharing zostanie udostępniona najpierw nielicznym, a po wyjściu z fazy beta - wszystkim użytkownikom platformy firmy Valve

Pogłoski o możliwości dzielenia się swoim katalogiem gier z innymi pojawiły się w czerwcu tego roku i dzisiaj mamy potwierdzenie, że jednak było coś na rzeczy. Konto Steam będziemy mogli udostępnić 10 innym urządzeniom na zasadzie autoryzacji. Z całej biblioteki będzie mógł korzystać jednocześnie tylko jeden z użytkowników, więc jeśli w danej chwili nasz znajomy zagrywa się w tytuł, który chcemy uruchomić (lub jakikolwiek inny), to otrzyma on kilka minut na opuszczenie gry albo jej ewentualny zakup. Pierwszeństwo ma należeć do nas. Co również warte odnotowania, lista gier nie obejmie produkcji, który wymagają dodatkowego klucza do aktywacji (np. w platformie Origin czy GFWL) czy wykorzystują system subskrypcji. Z kolei osiągnięcia oraz zapisy w chmurze mają być indywidualne dla każdego z graczy.

Co prawda, nie jest to rozwiązanie równe odsprzedaży gry z konta, ale jest to duży krok naprzód ze strony firmy Valve. Rozwiązanie, z jakiego zrezygnowała firma Microsoft w przypadku Xboksa One. Nie mamy w bibliotece gry, w którą niedawno zainwestował nasz znajomy? Może warto wysłać mu zaproszenie z prośbą o akceptację naszego peceta? Należy nadmienić, że autoryzację będzie można wycofać w razie takiej potrzeby.

Wersja beta zostanie udostępniona najpierw 1000 użytkownikom, którzy dołączą do oficjalnej grupy Steam Family Sharing. Początek testów przewidziano na przyszły tydzień, ale nie ujawniono daty startu finalnej wersji przeznaczonej dla wszystkich osób używających platformy firmy Valve. Nastąpi to zapewne w najbliższych tygodniach.