Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 września 2013, 11:49

autor: Draug

Trade Offers – nowa usługa na platformie Steam

Na platformie Steam aktywowana została nowa usługa, nazwana Trade Offers. Daje ona możliwość składania swoim przyjaciołom ofert wymiany, dotyczących przedmiotów znajdujących się w posiadaniu obu stron.

Na platformie dystrybucji cyfrowej Steam udostępniono nową usługę, nazwaną Trade Offers. Możemy dzięki niej złożyć osobie z listy przyjaciół ofertę wymiany, w której oferujemy wybrane przedmioty (np. karty) ze swojego ekwipunku w zamian za określone odgórnie dobra znajdujące się w posiadaniu wybranego użytkownika.

Poczyniono kolejny mały krok w rozwoju Steama. - Trade Offers – nowa usługa na platformie Steam - wiadomość - 2013-09-05
Poczyniono kolejny mały krok w rozwoju Steama.

System ten jest w swoim działaniu podobny do normalnego zawierania transakcji. Główna różnica polega na tym, że warunków wymiany nie ustalają obie strony, lecz to osoba, która składa ofertę, odgórnie decyduje o tym, co chciałaby oddać i otrzymać w zamian. Adresat nie musi być online, aby istniała możliwość wysłania mu propozycji; ponadto z omawianej usługi można skorzystać za pośrednictwem samej przeglądarki internetowej. Opcja użycia Trade Offers jest dostępna zarówno z poziomu naszego konta, jak i z ekranu ekwipunku wybranego użytkownika.

Skoro warunki wymiany ustalane są jednostronnie, osobie otrzymującej propozycję pozostaje tylko przyjąć ją lub odrzucić, albo złożyć natychmiast kontrofertę. Użytkownik ma dwa tygodnie na namysł – po tym czasie warunki wymiany zostają automatycznie anulowane przez system. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by w dowolnym momencie wycofać się ze składanej propozycji. Jak wspomniano, z ofertami możemy występować tylko wobec osób z listy przyjaciół (o ile nie blokują one wglądu do swojego ekwipunku poprzez ustawienia prywatności konta), lecz firma Valve nie zaprzecza, że w przyszłości może rozszerzyć zakres tej usługi.

Tak wygląda wymiana dokonana za pośrednictwem Trade Offers. - Trade Offers – nowa usługa na platformie Steam - wiadomość - 2013-09-05
Tak wygląda wymiana dokonana za pośrednictwem Trade Offers.

Omawiana aktualizacja z pewnością nie stanowi milowego kroku w rozwoju Steama, ale być może okaże się użyteczna dla pewnej części użytkowników. Warto w tym miejscu przypomnieć, że omawiana platforma dystrybucji cyfrowej ostatnio poczyniła również postępy na polu usługi Greenlight, usprawniając proces dawania „zielonego światła” niezależnym produkcjom szukającym wsparcia w serwisie firmy Valve. Warto też pamiętać o codziennych promocjach sklepu Steam, o których możecie się dowiedzieć chociażby dzięki Wieściom ze świata, porcji krótkich wiadomości udostępnianej każdego dnia w naszym serwisie informacyjnym.