Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2013, 12:00

autor: Łukasz Szliselman

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain z seksownymi bohaterkami

Hideo Kojima ze studia Konami osobiście zadbał, by bohaterki Metal Gear Solid V: The Phantom Pain miały w sobie dużo seksapilu. Dzięki temu posunięciu twórca skradankowego cyklu spodziewa się zobaczyć wiele tematycznych cosplayów i dobre wyniki sprzedaży figurek postaci z gry.

Quiet – niema bohaterka Metal Gear Solid V

Kto z męskiej części graczy nie lubi cosplayów, szczególnie, gdy chodzi o piękne bohaterki z produkcji AAA? Na pewno nie Hideo Kojima. Ojciec skradankowej serii Metal Gear polecił projektantowi grafiki ze studia Konami, aby modele postaci w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain emanowały erotyzmem. Jak zdradził na Twitterze, ma to zachęcić cosplayerki do się wcielania się w seksowne bohaterki z gry. Kojima wierzy również, że dzięki temu zabiegowi wzrośnie sprzedaż tematycznych figurek.

Z takiej pozycji nie trudno oddać celny strzał prosto w serce gracza

Żeńskie postaci w nadchodzącej produkcji japońskiego dewelopera mają być obdarzone nie tylko dużą dawką seksapilu, lecz także ciekawą osobowością i historią. Jedną z nich jest widoczna na obrazkach Quiet. Twórcy opisują ją jako osobę silną, a zarazem bardzo kobiecą. Co ciekawe, podzieli ona przypadłość Gordona Freemana – Quiet, zgodnie z noszonym imieniem, ma być niema. Natura (a raczej projektanci) nie poskąpiła jej natomiast wdzięków fizycznych. Kojima obiecał ujawnić szczegółowy wygląd modelu Quiet, aby ułatwić cosplayerkom przebranie się za nią podczas zbliżających się targów Tokyo Game Show 2013.

Okrucieństwa wojny i spora garść erotyki w jednym – czy taki miks się sprawdzi?

Na pewno wielu graczy nie będzie miało nic przeciwko temu, że Quiet i inne bohaterki Metal Gear Solid V nie tylko celnie strzelają, ale też skutecznie wpadają w oko. Z drugiej strony, Kojima wielokrotnie zaznaczał, że gra ma podejmować poważną tematykę i w bezkompromisowy sposób przedstawiać okrucieństwa wojny. Czy epatowanie erotyką nie zaburzy jej dojrzałego charakteru?

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain pozwoli wcielić się w podstarzałego agenta służb specjalnych znanego jako Big Boss lub Punished Snake. Jego głównym celem jest zemsta za poległych towarzyszy broni i własne obrażenia. Gra ma jeszcze dobitniej niż zwykle zaakcentować ciemną stronę wojny, m.in. poprzez ukazanie kontrowersyjnych scen. Po raz pierwszy dla serii „piątka” zaprosi graczy do otwartego świata, wygenerowanego przez silnik FOX. Premiera produkcji nie została jeszcze ujawniona – wiemy jedynie, że gra ukaże się w 2014 roku w wersji na Xboksa 360, PlayStation 3, Xboksa One i PlayStation 4 oraz prawdopodobnie na PC.

  1. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, czyli Snake w sandboksie nowej generacji
  2. Oficjalna strona internetowa gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain